7. sınıf için tavsiyeler

Okul sonrası tekrarını yaparsın, ödevlerini yaparsın vs. Temelin sağlam olsa ve 8'e geçtiğinde afallamamak için biraz çalışma alışkanlığın olsa yeter. 12. sınıfım ve çalışma alışkanlığım olmadığı için yaklaşık bir ayımdan tam verim alamayacağım. Alışkanlığın olması önemli bu yüzden.

Temelini sağlamlaştırdıktan sonra 8. sınıfta olağanüstü bir hâle falan girmene gerek yok. Sınava bir ay civarı süre kaldığında rakiplerim yarısı kadar çalışmaya başlayıp %0.4'e girdim. Bu haline bakılırsa sen de rahatlıkla iyi bir yüzde yakalarsın. Rehavete kapılmamak şartıyla rahat ol. Stresi ve çevresinin yüksek beklentileri yüzünden sınav anında batıran çok kişi gördüm, onlardan biri olmazsın umarım.

Seni tebrik ederim. Bilinçli bir çocuksun. LGS'ye çalış. Soru çzöersen çok iyi liselere gidebilirsin. O nedenle düzenli soru çözmelisin.
Soru çözmekte zorlanıyorsan aralıklı olarak çalışabilirsin. Örneğin 30 dk tekrar yapıp 5 dk mola verebilirsin.
Teşekkürler, dikkate alacağım :))

@513252 ilk dönemi rahat geçir. Sadece sınavlara çalış. 2. dönemde ise çalışmaya hafiften başla. 8. sınıf konularına çalış. LGS'de sadece 8. sınıf konuları var.

Ayrıca 7'nin feni zor, ağırlıklı olarak fene çalış bu yıl. Ancak 8'in çok kolay bir feni var. Sadece basit makinelere çalış.

Matematiğe iyi çalış, 8'in temeli 7.sınıfta matematik konusunda.

Şimdiden LGS'ye başlamaya gerek yok. Ha eğer hedefiniz Galatasaray Lisesi gibi dereceli bir okulsa tabii ki çalışmaya başlayın. Bu sene OBP puanınızı yüksek tutmaya bakın. Sınavlara bakın yani. Bunların dışında aman aman kasmaya gerek yok. :)

Durumu buraya yazmak istedim, deneme sonuçlarımda gelişme var. OBP ortalamam da iyi.
Geçen sene deneme sınavlarından 420 - 460 arası alıyorken bu sene 380'i gördüm, sayısaldan netlerim düşüşteydi fakat toparladım.
Geçen haftaya kadar neredeyse hiç fazladan soru çözmemiştim, sınavlara hazırlanırken kitapları bir defa bile açmadan ilk dönemi 98 not ortalamasıyla bitirmiştim.
Soru çözmeye, düzenli olarak çalışmaya yeni başladım, hedefim yüksek. Umarım başarılı olurum.
İyi akşamlar.

not ortalamam 98.7, akademik hayatım boyunca aldığım en düşük not 88.
E çok iyi, sen sadece ara ara sorular çözmeye bak. Derslerini çok iyi dinle, notlar al.

Ama sakın testlere ara verme, her gün birazcık çözersen 8. sınıf için masa başına oturma problemin kalmaz.

7. sınıfa geçtim, kendimi nasıl geliştirebilirim? Akademik başarım gayet iyi, en düşük notum 88. yeni nesil sorularla aramı gittikçe iyileştiriyorum. Ödev olunca falan çok rahat yapıyorum fakat tekrar amaçlı tek başıma soru çözme alışkanlığım yok.
(Konu tekrarı falan yapıyorum sadece ödev yoksa soru çözmüyorum). Hem akademik hem de diğer yönlerden kendimi nasıl geliştirebilirim, bana ne önerirsiniz?

Daha 7.sınıfsın hocam. Desleri boşla demiyorum tabii ama oyun oyna, arkadaşlarınla buluş bir hobin varsa onunla ilgilen vs. ilerleyen zamanlarda bunlara ayırabileceğin vakitler çok kısıtlanıyor. Bu yaşlardayken ders stresi yaşamaktansa sosyal hayata odaklanmak daha önemli bence.

Daha 7.sınıfsın hocam. Desleri boşla demiyorum tabii ama oyun oyna, arkadaşlarınla buluş bir hobin varsa onunla ilgilen vs. ilerleyen zamanlarda bunlara ayırabileceğin vakitler çok kısıtlanıyor.
Yalan yok, en fazla 20dk ayırıyorum derslere.
Kimse kusura bakmasın, oturup bir saat bile çalışamam. Yirmi dakikada en az 40 soru (20 Sözel 20 Sayısal) çözebilirim. Haklısınız.
her gün birazcık çözersen 8. sınıf için masa başına oturma problemin kalmaz.
Teşekkür ederim, tek sorunum devamlı ders çalışma alışkanlığımın olmamasıydı zaten.

Zaten Güzel Sanatlar bölümüne gitmek istiyorum, LGS'ye kendimi test etmek, TYT ve AYT sorularına alışmak için gireceğim.

Kitap okuma alışkanlığım var, bir hobi olarak yapıyorum ve okuma anlama becerimi de bu geliştiriyor.

Ben kendimi geliştirmeye devam edeceğim, öyle RPG oyunlarına girip kasılmıyorum boş vakitlerimde. Kitap okuyor, film izliyor, hikâye tabanlı oyunlar oynuyor, kendi çapımda metinler yazıyorum. (Ki bunlar birçok becerimi geliştiriyor)

Bunların yetmeyeceğini düşünüyorum, dünyanın birçok yerinde (özellikle Asya'da) daha başarılı yaşıtlarım var. "Ağaç yaşken eğilirmiş," B2 seviyesinde İngilizce, A1'e yakın seviyede Almanca biliyorum.

Genelde böyle şeyler yazdıktan sonra nazar değiyor, işler aksıyor fakat yine de yazmak istedim.

Eğitim sisteminin bizi kısıtladığını düşünüyorum "Ezberle, soru çöz, daha çok çöz, sınava gir..."

Normalde sadece bir yabancı dil dersi var ve onun müfredatı da hiç iyi değil, verimli bir ders değil. Bir dil kelime bilgisinden ibaret değil. Bir devlet okulunda okumadığım için daha verimli bir dil dersi görüyoruz, bu da çok işime yarıyor.

Sınıfta akademik başarıyı ciddiye almayan arkadaşlarım var, pek kafama takmıyorum. Hepsi birçok alanda yetenekli fakat her dersi sabote edip on dakikamızı hocaların onları azarlamakla geçirerek izlemek zorunda kalıyoruz.

Biraz uzun yazdım, kusura bakmayın. Umarım kibirli gözükmemişimdir, aksine yetersiz hissediyorum kendimi. İyi akşamlar, Technopat.
Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim.

Her şeyin böyle devam etmesini, yolunda gitmesini umuyorum. Başarıya ulaşmayı diliyorum.

Yalan yok, en fazla 20dk ayırıyorum derslere.
Kimse kusura bakmasın, oturup bir saat bile çalışamam. Yirmi dakikada en az 40 soru (20 Sözel 20 Sayısal) çözebilirim. Haklısınız.

Teşekkür ederim, tek sorunum devamlı ders çalışma alışkanlığımın olmamasıydı zaten.

Zaten Güzel Sanatlar bölümüne gitmek istiyorum, LGS'ye kendimi test etmek, TYT ve AYT sorularına alışmak için gireceğim.

Kitap okuma alışkanlığım var, bir hobi olarak yapıyorum ve okuma anlama becerimi de bu geliştiriyor.

Ben kendimi geliştirmeye devam edeceğim, öyle RPG oyunlarına girip kasılmıyorum boş vakitlerimde. Kitap okuyor, film izliyor, hikâye tabanlı oyunlar oynuyor, kendi çapımda metinler yazıyorum. (Ki bunlar birçok becerimi geliştiriyor)

Bunların yetmeyeceğini düşünüyorum, dünyanın birçok yerinde (özellikle Asya'da) daha başarılı yaşıtlarım var. "Ağaç yaşken eğilirmiş," B2 seviyesinde İngilizce, A1'e yakın seviyede Almanca biliyorum.

Genelde böyle şeyler yazdıktan sonra nazar değiyor, işler aksıyor fakat yine de yazmak istedim.

Eğitim sisteminin bizi kısıtladığını düşünüyorum "Ezberle, soru çöz, daha çok çöz, sınava gir..."

Normalde sadece bir yabancı dil dersi var ve onun müfredatı da hiç iyi değil, verimli bir ders değil. Bir dil kelime bilgisinden ibaret değil. Bir devlet okulunda okumadığım için daha verimli bir dil dersi görüyoruz, bu da çok işime yarıyor.

Sınıfta akademik başarıyı ciddiye almayan arkadaşlarım var, pek kafama takmıyorum. Hepsi birçok alanda yetenekli fakat her dersi sabote edip on dakikamızı hocaların onları azarlamakla geçirerek izlemek zorunda kalıyoruz.

Biraz uzun yazdım, kusura bakmayın. Umarım kibirli gözükmemişimdir, aksine yetersiz hissediyorum kendimi. İyi akşamlar, Technopat.
Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim.

Her şeyin böyle devam etmesini, yolunda gitmesini umuyorum. Başarıya ulaşmayı diliyorum.
Yetersiz değilsin, ben bu yaşımda anca Almanca öğreniyorum.

Yaşıtlarından daha iyi olduğunu gözü gören her Allah'ın kulu anlayabilir. Kendine güven, ve kendini sev.

Kendini sevmeyen insan başkasını nasıl sevecek?

Geri
Yukarı