LGS için tavsiyeler

Çapulcu

Centipat
Daha fazla  
Bu sene LGS'ye gireceğim. Genel olarak hiç çalışmayan birisiyim ama yine de deneme ve yazılılar da benden 4-5 kat daha fazla çalışanlarla aynı yaparım. Bana göre ne gibi tavsiyede bulunabilirsiniz, nelere dikkat etmeliyim, günde kaç saat çalışmalıyım ve çalışma konusundaki isteksizliğimi nasıl yenebilirim?

Bende 2019 da sınava girdim ve aynı senin gibiydim. 360 küsur puan aldım. Sana önerim bol bol yeni nesil çöz. Fenin falan da iyiyse zaten yüksek puan alırsın. Tabii beni fen kurtardı 19-1 yapmıştım.

Benim istediğim puana yakın almışsın, günde kaç saat çalışıyordun ve çalışmamış halin diğerlerine göre nasıldı demek istediğim kendini biliyorsundur zaten ortalamanın üstünde bir zekaya mı sahiptin?
Başlarda doğru düzgün hiç çalışmazdım. Sonlara doğru çalışmaya başladım. O da 4-5 saat falan. Son 1.5 ay 10 saatlere kadar çıktı. Çalışmadan 420-430 falan alıyordum. Zeka olarak ortalamanın belki 1-2 tık üstü.

Bileşik önermeler kadar kanser bir konu görmedim. 🙂
Çok garip bir konu. Özellikle ancak ve ancak bağlacı soruları çok uzun.

Bende 2019 da sınava girdim ve aynı senin gibiydim. 360 küsur puan aldım. Sana önerim bol bol yeni nesil çöz. Fenin falan da iyiyse zaten yüksek puan alırsın.

Yeni nesile çok zaman ayırmıyorum doğrusu, konuyu bilmek yetiyor zaten kitap okumayı sevdiğim için ve anlamam kuvvetli olduğu için pek zorluk çekmiyorum yeni nesilde. Genellikle konuyu tam bilmediğim için yanlış yaparım.

Başlarda doğru düzgün hiç çalışmazdım. Sonlara doğru çalışmaya başladım. O da 4-5 saat falan. Son 1.5 ay 10 saatlere kadar çıktı. Çalışmadan 420-430 falan alıyordum. Zeka olarak ortalamanın belki 1-2 tık üstü.

Çok garip bir konu. Özellikle ancak ve ancak bağlacı soruları çok uzun.

Teşekkürler.

Yeni nesile çok zaman ayırmıyorum doğrusu, konuyu bilmek yetiyor zaten kitap okumayı sevdiğim için ve anlamam kuvvetli olduğu için pek zorluk çekmiyorum yeni nesilde. Genellikle konuyu tam bilmediğim için yanlış yaparım.

Teşekkürler.

O zaman çok iyi sadece tekrar yapıp düzenli ders çalış yeterli olur.

Zaten çalışmayı bu yüzden sevmiyorum, çalıştığın zamanın karşılığını alamıyorsun. Dediğin gibi yapmayı düşünüyorum zaten konuları bilmek yetiyor gibi görünüyor. Anlaması biraz zor onu da kitap okuyarak hallederim onun dışında günlük 1 saatimi ders çalışmaya ayırıcam.
Bir saat çok çok az bir süre, siz beni tamamen yanlış anladınız. Ben çok ders çalıştığımdan değil, stresten dolayı kaybettim. Yoksa denemelerde 450-495 arası alıyordum hep.
Günlük en az 3-4 saat çalışın, ben bazen 9 saate çıkıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı