7. sınıfta derslerin eskiye göre kötü olması

Öncellikle mesajınız için teşekkürler.Evet dediğiniz gibi notları çok takmasamda geçmişe bakınca üzüldüğüm oluyor ama hem bu bana ilham ve uymamı sağlacaktır.Bide yarın deneme olacak ve stresten korkuyorum ama inşallah sizin gibi bende fen lisesi kazanmak bize nasip olur
Olaya fen lisesi olarak bakma, iyi bir lise olarak bak. Emin ol %1'in içinde olup gerçekten berbat fen liseleri var. Keza %10 gibi mütevazi puanlarda olup çok iyi Anadolu liseleri de var. Ve iyi de olsa fen lisesine gitmeden önce çok düşün. Ben eşit ağırlıktan gireceğim sınava ama maalesef artık çok geç okul değiştiremiyorum.

İyi lisenin daha fazla yardım ettiği doğru fakat kötü bir liseye gitsen bile kendi emeklerinle iyi biryerlere gelebilirsin.
Öyle tabi
Hollanda'da mı çalışacaksın?
yani..?
Anlamadım ama eğer ki gayrettimi ve başarımı görürlerse orda okuyup ülkeme fayda etmeye düşünüyorum
Olaya fen lisesi olarak bakma, iyi bir lise olarak bak. Emin ol %1'in içinde olup gerçekten berbat fen liseleri var. Keza %10 gibi mütevazi puanlarda olup çok iyi Anadolu liseleri de var. Ve iyi de olsa fen lisesine gitmeden önce çok düşün. Ben eşit ağırlıktan gireceğim sınava ama maalesef artık çok geç okul değiştiremiyorum.
Evet öyle hayırlısı bakalım bu durumdan kurtulursam inşallah dediklerinizi göz önünde bulundaracağım

Yani şimdi şöyle benim normalde çifte vatandaşlığım var eğer ki ailem iyi bir lise ve başarılı gidersem Hollanda'ya göndermeye düşünüyor.
Anlıyorum. Dediğim gibi kötü liseye giderseniz de problem olmaz. İyi bir üniversite kazanmaya bakın. 🙏

Merhaba dostum. Ben de 7. sınıfa gidiyorum. Eskiden en başaralı kişiydim. Hiç 90'ın altına almazdım. Şimdi ise odaklanamıyorum. İstek yok. Bıkkınlık var. Ne yapacağım bilmiyorum.

Ortaokulda aldığın notları karşılaştırmanın bir manası yok, kötü bir liseye gitsen bile, üniversite kazanmak sende bitiyor. Liseye geçince 7 ve 8. sınıf notlarını mı karşılaştıracaksın ? dostum, liseye gelmediğine şükür etsen iyi olur çünkü Lise 2'den sonra Matematik çok çirkinleşiyor. Üniversite baraj puanı kalktığı için Üniversiteler lise gibi yerler olacak maalesef. Gidip 5-10 net yapıp girdiğin üniversiteden hiç bir şey olmaz zaten, hiç gitme daha iyi. Coğrafya ve Felsefe hocalarımız 70 üstü alanı iyi görüyor lisede. Felsefe'den 100 aldığımda o anlık tüm sınıfın gözünde profesör oluyordum, sen düşün :D

Yeni konular

Geri
Yukarı