70.000 TL gaming laptop önerisi

Yeni Nitro'ya da bakabilirsiniz. 16" ama QHD+ 240 Hz iyi bir panelle geliyor. Islemci ve ekran karti tarafinda da en mantikli urun bence. Bu yeni kasanin sogutmasi ve malzeme kalitesi de gayet iyi. Butce tarafi biraz asiyor tabi.

Çok güzel model ama maalesef aşıyor, G18'in 4080li versiyonunu düşünüyordum lakin sonra bütçeyi düşürdüm yeniden. Bunun 4070 versiyonu 65bin civarı ama 18" daha iyi olacak sanki benim için. Yine de düşünebilirim güzel ve mantıklı bir model. Teşekkürler.

Daha önce de yazmıştım sanırım G18 RTX 4070 arızalı çıkınca G18 olmadığından 4080 G16 aldım. Şu an keşke bekleyip G18 alsaydım diyorum. 4080 olması ne kadar cezbetsede ses ve ısı problemi var. İslemci zaten 90'lardan düşmüyor. 4080 ise 80-90 civarında. Ekran olarak zaten diyecek yok, masaüstü bile aratmamıştı bana.

Daha önce de yazmıştım sanırım G18 RTX 4070 arızalı çıkınca G18 olmadığından 4080 G16 aldım. Şu an keşke bekleyip G18 alsaydım diyorum. 4080 olması ne kadar cezbetsede ses ve ısı problemi var. İslemci zaten 90'lardan düşmüyor. 4080 ise 80-90 civarında. Ekran olarak zaten diyecek yok, masaüstü bile aratmamıştı bana.
Almayı düşündüğüm model muhtemelen sizin eski cihazla aynı, i9 ve 4070'li G18. Anladığım kadarıyla bu modelden memnun kalmışsınız. Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Bir de cihaz sanırım tek kanal 16GB rame sahip, siz ekleme yapmış mıydınız?

@sefasahin34

Almayı düşündüğüm model muhtemelen sizin eski cihazla aynı, i9 ve 4070'li G18. Anladığım kadarıyla bu modelden memnun kalmışsınız. Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Bir de cihaz sanırım tek kanal 16 GB RAM'e sahip, siz ekleme yapmış mıydınız?

Evet aynı cihaz, bana gelen 2x8'di. Ben 2x16 RAM takmıştım. Dual olduğu için hemen 32 yapmanıza gerek yok. 2, 3 ay kadar kullanabildim anakart arızasından iade oldu. Stoklarda G18 kalmadığından G16 4080 aldım. Her ne kadar performansli olsa da ekran olarak G18i arattı. FPS olarak fark olabilir ama her şey FPS değil bence.

Evet aynı cihaz, bana gelen 2x8'di. Ben 2x16 RAM takmıştım. Dual olduğu için hemen 32 yapmanıza gerek yok. 2, 3 ay kadar kullanabildim anakart arızasından iade oldu. Stoklarda G18 kalmadığından G16 4080 aldım. Her ne kadar performansli olsa da ekran olarak G18i arattı. FPS olarak fark olabilir ama her şey FPS değil bence.
Eğer 2x8 gelirse uzun süre öyle kullanırım yeterli olacaktır ama tek kanal 16 ise çok bekletmem bi 16 daha alırım. Tercihimde en büyük sebeplerden biri ekran boyutu ve özellikleri. Genel olarak da özellikleri çok iyi. Pazarama'dan peşin fiyatına 9 taksitle alacaktım ama fiyatı epey yükseldi (geçen hafta 64b bin civarıydı :( )o yüzden beklemedeyim. Eğer fiyatı düşmezse alternatif düşüneceğim ama muhtemelen G18 alacağım. Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Herkese merhabalar, ROG Strix G18 G814JI-N6141 modelini aldım, ürün hakkında merak ettiği ve sorusu olan varsa seve seve yardımcı olabilirim. Henüz kurulum yapmadım cihaz şarj oluyor, ürünü yeni alan arkadaşlara da tavsiyem kurulum kitapçığında ilk kullanımdan önce 3 saat şarj edilmesi tavsiye edilmiş. Direkt cihazı şarja takıp açıp kullanmayın, önce şarj olmasını bekleyin. İlk izlenim olarak malzeme kalitesi çok güzel, ürün resimlere göre çok daha şık ve zarif gözüküyor. Klavye çevresi ve üst kapak metal malzeme hissiyatı oldukça premium ve güzel. Boyutuna göre hafif olduğunu düşünüyorum abartı bi ağırlığı yok oldukça ideal. Ekranı daha hiç çalışmamasına rağmen devasa boyutta olduğunu çok rahat hissettiriyor.

@sefasahin34 hocam selamlar, valorant yer yer 90-93 dereceleri görüyor cihaz, gpu şuana kadar yükte Max 65 gördü ama işlemci daha üst sıcaklıklara çıkıyor, sizce bu normal mi sizdeki değerler nasıldı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı