70.000 TL gaming laptop önerisi

Şu model hakkında bilginiz var mı acaba? 4090 var ve fiyatı 4080'li diğer modellerle başa baş.

Bu HP'nin rakibi G18 RTX 4080 ve Acer Predator 18 olabilir. G16 RTX 4080 ve G18 RTX 4070 kullandım. G16'nın ekran ve klavyesi vasattı. Her ne kadar sıvı metal olsa da G16 oyunlarda CPU 90, GPU ise 80-85 derecelere çıkıyor.

Şu model hakkında bilginiz var mı acaba? 4090 var ve fiyatı 4080li diğer modellerle başa baş.

13900HX limitli geliyor bu modelde sogutamadigindan dolayi haberiniz olsun. Onun haricinde ROG ile benzer kalitede malzeme olarak.

Ekran ve klavye ne açıdan vasattı hocam

Ekran G18'de 3ms 240 Hz 500 nit parlaklık. G16'da 7 ms 250 nit FHD çözünürlük. Klavye ise G18'de basma hissi daha iyi. G16'da çok yumuşak tuşlar. Işıklandirma ise G16'da 4 bölge G18'de ise her tuşa ayrı atama yapılabiliyordu.Birde anlamadığım tufda bile olan numpad koyulmaması.

Ekran G18'de 3ms 240 Hz 500 nit parlaklık. G16'da 7 ms 250 nit FHD çözünürlük. Klavye ise G18'de basma hissi daha iyi. G16'da çok yumuşak tuşlar. Işıklandirma ise G16'da 4 bölge G18'de ise her tuşa ayrı atama yapılabiliyordu.Birde anlamadığım tufda bile olan numpad koyulmaması.
ROG Strix serisinde uzun zamandır numpad yok hocam zaten. Üst seviyelerde touchpad kısmına koyuyorlar sadece. Benim ROG ta da yok hiç eksikliğini hissetmiyorum. Kişiden kişiye değişir tabi. G16 da ekran kartına abanmış G18 de ise ekran kartı yerine panele abanmış da vasat demek biraz abartı olmuş bence.

ROG STRIX serisinde uzun zamandır numpad yok hocam zaten. Üst seviyelerde touchpad kısmına koyuyorlar sadece. Benim ROG'ta da yok hiç eksikliğini hissetmiyorum. Kişiden kişiye değişir tabii. G16 da ekran kartına abanmış G18 de ise ekran kartı yerine panele abanmış da vasat demek biraz abartı olmuş bence.

Touchpad kısmında olsa ona da razıydım. Bu dediklerim G16'nın i9 olan modellerinde yok, ülkemizde RTX 4060 olarak geliyor sadece. Vasat derken kötü anlamında değil, böyle bir bilgisayar için daha iyi olabilirdi. Şu anki fiyatlarda HP Omen gibi çok iyi bir alternatifi var. Hem 17 QHD ekran, 32 GB RAM ve 2TB SSD de cabası.

Sanırım ilk attığım model olan i9 4070'li G18'i alacağım. Panel olarak daha cazip benim için, G16'nın 4080'li olanı güzel lakin ekran olarak 18" olanı tercihim. Yine de 70 bine kadar alternatif öneriniz varsa değerlendirebilirim.

Sanırım ilk attığım model olan i9 4070'li G18'i alacağım. Panel olarak daha cazip benim için, G16'nın 4080'li olanı güzel lakin ekran olarak 18" olanı tercihim. Yine de 70 bine kadar alternatif öneriniz varsa değerlendirebilirim.

Yeni Nitro'ya da bakabilirsiniz. 16" ama QHD+ 240 Hz iyi bir panelle geliyor. Islemci ve ekran karti tarafinda da en mantikli urun bence. Bu yeni kasanin sogutmasi ve malzeme kalitesi de gayet iyi. Butce tarafi biraz asiyor tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı