70.000 TL gaming laptop önerisi

Saydığınız seçeneklerin hepsinde kullanılacak hemen hemen. Ev, okul, yazılım, tasarım, render, teknik çizim, oyun. Ben şahsen tasarımsal olarak ROG modellerini daha çok seviyorum. Yeni konu açarsam muhtemelen reddedilecek çünkü ROG özelinde değil 70 bine kadar laptop tavsiyesi istedim.

Ciddi fark var hem FPS bakımından hem de Cuda ve bellek olarak, bu durumda bütçemi arttırmayı deneyebilirim. i9 ve 4080 kombinasyonlu bir G18 daha iyi olacaktır.

Vector’un 13980HX ve 2K ekran ile gelen modeli var ama o da 16”. Ona da bakabilirsiniz fiyatı daha uygun. Vector’un kasası daha kaliteli bu arada belirteyim ROG kasalar çok kaliteli değil.

Vector’un 13980HX ve 2K ekran ile gelen modeli var ama o da 16”. Ona da bakabilirsiniz fiyatı daha uygun. Vector’un kasası daha kaliteli bu arada belirteyim ROG kasalar çok kaliteli değil.
17.3 ya da 18" istiyorum o seçenek de mevcut mudur?

Bu laptop güzel.

2k ekran laptota manyak oluyor.
Siz MSI yerine ROG tercih ederdiniz yani öyle mi, sebebini öğrenebilir miyim acaba?

MSI da menteşe sorunları var hocam nasıl daha kaliteli? Ben şuana kadar hiç ROG Strix kasalarında yok menteşe arızası yok ekran sorunu kasa sorunu benzeri hiçbir şikayet okumadım. Neye göre ROG kasaları kaliteli değil anlayamadım?

Kafayı karıştırma Asus rogu al geç. Bütçe çıkacaksan razerin laptoplarıda var Dell alienware var.
Alienware da baktığım markalardandı ama denk donanım seviyesinde stok da yok fiyat da çok yüksek olduğu için vazgeçtim. Muhtemel tercihim ROG olacak.

Son düzenleme:
MSI da menteşe sorunları var hocam nasıl daha kaliteli? Ben şuana kadar hiç ROG Strix kasalarında yok menteşe arızası yok ekran sorunu kasa sorunu benzeri hiçbir şikayet okumadım. Neye göre ROG kasaları kaliteli değil anlayamadım?

Vector ve Raider kasalarinda yok. Hangi kasalardan bahsediyorsunuz? Tum modellerinde olamaz yani mantiken.

Vector ve Raider kasalarinda yok. Hangi kasalardan bahsediyorsunuz? Tum modellerinde olamaz yani mantiken.
Redditte de kullanıcılar bu sorundan bahsetmiş. Varsay ki bu bilgiler yanlış Vectorde öyle bir sorun yok. Neye göre ROG kasaları kaliteli değil diyebiliyorsunuz onu merak ediyorum. Mevcut şikayet veya bir argümanınız var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230912_230911_Chrome.jpg
    Screenshot_20230912_230911_Chrome.jpg
    89,7 KB · Görüntüleme: 27
Redditte de kullanıcılar bu sorundan bahsetmiş. Varsay ki bu bilgiler yanlış Vectorde öyle bir sorun yok. Neye göre ROG kasaları kaliteli değil diyebiliyorsunuz onu merak ediyorum. Mevcut şikayet veya bir argümanınız var mı?

Orada GF, GE ve Delta kasalardan bahsediyor. Vector kasasi zaten Raider'in kisilmis versiyonu. Mentese sorunu yok, gundemi surekli takip ediyorum.

ROG kasalari kaliteli degil demedim. Vector kasasi kadar kaliteli degil dedim. Duz ROG kasalarinda metal malzeme cok kullanilmaz ayrica kasanin ana malzemesi de plastiktir. Elbette kalitesiz bir plastik kullanilmiyor ancak dedigim gibi tepe seviyede bu konuda geri kaliyor. Zaten ayni batarya kapasitesine sahip olmalarina ragmen G16'nin Vector 68 modelinde 0.17gr hafif olmasinin nedenlerinden birisi de bu. Asus'da Zephyrus kasalar daha kaliteli olur magnezyum bilesen kullanildigi icin.

Geri
Yukarı