70 bin TL'ye sistem toplama önerisi

Bütçe
70000

190E

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Öncelikle çocuklar gibi mutluyum. Yeni sistem toplamanın verdiği heyecanı biliyorsunuz. Koşa koşa size geldim.

Belirttiğim gibi cepte 70 lira var, kafada bin tane şey. Yıllardır hayalim bembeyaz bir sistem toplamak. Şu beyaz RTX 4080 Kasım indirimine girmiş önceki fiyatına göre 5-6 bin düşmüş. Kasası fanları sıvı soğutucusu RAM'ler her şey bemmmmbeyaz bir sistem yapabilir miyiz bu bütçeyle? Eğer yapabilirsek yardımlarınızı bekliyorum.

Eğer yapamazsak. Bu sefer de sanırım 4080 ve 7800x3D kombosu yapmamız lazım. Tek bildiğim bu. Geri kalanı sizden bekliyorum.

Kriterlerim: Anakart ASUS olmasın (Armoury Crate vs. hiç beğenmiyorum çok sorunlu.) Ve seneye RTX 5000 serisi çıktığında upgrade etmeyi düşünüyorum ona göre düşünelim. Kasa da küçük olmasını istemiyorum şu an microatx bir kasa kullanıyorum ve beğenmiyorum bundan büyük olmasını istiyorum. İlginize teşekkür ederim şimdiden.

Not: 2K 144Hz monitör sahibiyim. Sanırım bu bütçedeki sistem 2K'da darboğaz zaten yapmaz ancak belirtmek istedim.

Son düzenleme:
Beyaz için başkası atsın.

71202 TL.

Beyaz toz tutunca çok çirkin görünüyor hocam. Beyaz alacaksan sürekli temizlemen gerekecek.

71202 TL.

Başka bir konuya da atmıştın hocam kenara ayırdım bunu teşekkür ederim.

Beyaz toz tutunca çok çirkin görünüyor hocam. Beyaz alacaksan sürekli temizlemen gerekecek.
Zaten şart değil. Ama masam mouse gamepad kulaklık vs. ekipmanlarım beyaz. Toz konusu sıkıntı olmadı şimdiye kadar.

71202 TL.

Hocam 4080 vs 7900XTX olayında seçimin nedir? Teslerde 7900 daha yüksek fps veriyor onun için sordum. Fiyat olarak da çok daha uygun.

Hocam 4080 vs 7900XTX olayında seçimin nedir? Teslerde 7900 daha yüksek FPS veriyor onun için sordum. Fiyat olarak da çok daha uygun.

Sen QHD'ya da UHD oynayacaksan ikisi de yeter. Şahsen NVIDIA alırdım. VRAM farkı uzun vade UHD için iyi olabilir ama hele QHD ise 4080 derim direkt.

Sen QHD'ya da UHD oynayacaksan ikisi de yeter. Şahsen NVIDIA alırdım. VRAM farkı uzun vade UHD için iyi olabilir ama hele QHD ise 4080 derim direkt.
Şu an QHD oynuyorum. Teşekkür ederim.

71202 TL.

Hocam şu kasaya ne dersiniz? İçerisinde RM850e PSU var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı