70 Yıllık Ömrümüzü Neden Vergi Ülkesinde Yaşıyoruz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Amerika'ya ver ülkeyi dolar 3TL olsun. Ben sana diyorum ki gel milli olalım bağımsız olalım ama dolar 7TL olsun. Ülkeyi amrikadan gelen emirler ile yönetmiyelim.

Hocam bizde isteriz bağımsız olmak ama bağımsız oluyoruz bağımsızlığımızı elimizden almasalar bile alıyorlar bir ürünü almak için bile bir yere bağımlı olmamız gerekiyor siz günün 10 saati çalışıp ülkede rahat bir şekilde geçinen insan gördünüz mü ben görmedim açıkçası.

Geçmiş ile övünmeye devam eden zihniyettenseniz asıl siz nasibinizi alın değilseniz lafım yok.

Ne boş yaptınız be birader. Mesajımı saçma sapan yerlere çekmeyin, geçmişimle övündüğüm bir mesajım varsa alıntıla da bilelim. Ki övünmek suç değil zaten övünürüm de buradaki asıl anlayamadığınız olay geçmişiyle övünen herkesin halinden memnun olan kitleden sanmanız. Geçmişimden gayet memnunum, ülkemin geleceği için de elimden geleni yaparım. Yeri gelir yanlış yapanın yanlışını eleştirmeyi bilirim yeri gelir atalarımla övünürüm.

Amerika'ya ver ülkeyi dolar 3TL olsun. Ben sana diyorum ki gel milli olalım bağımsız olalım ama dolar 7TL olsun. Ülkeyi amrikadan gelen emirler ile yönetmiyelim.

Dolar 7 TL mi olsun sen şaka falan mısın? Ben ülkeyi amerikamı yönetsin diyorum. Baştaki adam iki kıçını kaldırıpta bir şey "yapmıyor". Bu ülkede şu an bulunan hiçbir parti koltuğu hak etmiyor. Hepsi aynı biri ona fetöcü der diyeride ona fetöcüder. Böyle ülkede yaşamaktansa hayatamın daha mutlu olacağı güzel bir ülkede yaşamayı tercih ederim. Mesela İsviçre, luxemburg gibi ülkelerde yaşamayı tercih ederim şansım var mı var Avrupa Birliği vatandaşayım. Ama ailemi bırakamam.
Ne boş yaptınız be birader. Mesajımı saçma sapan yerlere çekmeyin, geçmişimle övündüğüm bir mesajım varsa alıntıla da bilelim. Ki övünmek suç değil zaten övünürüm de buradaki asıl anlayamadığınız olay geçmişiyle övünen herkesin halinden memnun olan kilitleden sanmanız. Geçmişimden gayet memnunum, ülkemin geleceği için de elimden geleni yaparım. Yeri gelir yanlış yapanın yanlışını eleştirmeyi bilirim yeri gelir atalarımla övünürüm.

Baştaki adamın yanlışı bilirt doğru silivri ülkeyi monarşi ile yönetiyor. Ve hala oy alıyor. Adam akıllı demokrat gibi yönetse lafım yok. Ekonomiyi canlandırmak için küçük bir şey yapsa bile lafım yok ama yapmıyor abi yapmıyor.

Dolar 7 TL mi olsun sen şaka falan mısın? Ben ülkeyi amerikamı yönetsin diyorum. Baştaki adam iki kıçını kaldırıpta bir şey "yapmıyor". Bu ülkede şu an bulunan hiçbir parti koltuğu hak etmiyor. Hepsi aynı biri ona fetöcü der diyeride ona fetöcüder. Böyle ülkede yaşamaktansa hayatamın daha mutlu olacağı güzel bir ülkede yaşamayı tercih ederim. Mesela İsviçre, luxemburg gibi ülkelerde yaşamayı tercih ederim şansım var mı var Avrupa Birliği vatandaşayım. Ama ailemi bırakamam.

3 TL olmasını istiyorsan ülkeyi Amerika yönetecek. Dediğiniz buraya çıkıyor. Önce küresel düzeni bir kavrayın bu dünyadaki para nasıl dönüyor. Ne yaparsan yap paran bağımlı olduğu sürece hiçbir şey yapamazsın. İstedğin kadar baştakini değiştir.

Hocam bizde isteriz bağımsız olmak ama bağımsız oluyoruz bağımsızlığımızı elimizden almasalar bile alıyorlar bir ürünü almak için bile bir yere bağımlı olmamız gerekiyor siz günün 10 saati çalışıp ülkede rahat bir şekilde geçinen insan gördünüz mü ben görmedim açıkçası.

100 yıldır bağımsız olamadık. Parayı boğazdan 4 aile yönetiyör. Duydunuz mu bunları ya da araştırdınız mı? TÜSİAD kimdir nedir bakın. Bu adamlar yok edilmeden bu ülkeyi kim kurtaramaz.

Baştaki adamın yanlışı bilirt doğru silivri ülkeyi monarşi ile yönetiyor. Ve hala oy alıyor. Adam akıllı demokrat gibi yönetse lafım yok. Ekonomiyi canlandırmak için küçük bir şey yapsa bile lafım yok ama yapmıyor abi yapmıyor.

Bu geçmişinle gurur duymamanı gerektirmiyor. Konuyu da yavaştan başka yerlere çekmeye çalışıyorsun da neyse. Uzun lafın kısası yöneten insanlardan memnun değilseniz oy vermezsiniz biter. O yüzden boş yere duyar kasıp milliyetç falan demeyin bana zaten her mesajıma da gülücük emojisi atmanda nasıl bir kafada olduğunu az çok anladım o yüzden mesajlarını daha fazla ciddiye alıp cevap vermeyeceğim.

3 TL olmasını istiyorsan ülkeyi Amerika yönetecek. Dediğiniz buraya çıkıyor. Önce küresel düzeni bir kavrayın bu dünyadaki para nasıl dönüyor. Para, silah uyuşturucu baronlarını öğrenin. Bu ülkeye parayla sahipler. Ne yaparsan yap paran bağımlı olduğu sürece hiçbir şey yapamazsın. İstedğin kadar baştakini değiştir.

100 yıldır bağımsız olamadık. Parayı boğazdan 4 aile yönetiyör. Duydunuzmu bunları ya da araştırdınız mı? Tüsiad kimdir nedir bakın. Bu adamlar yok edilmeden bu ülkeyi kim kurtaramaz.

Dolar yükseliyor Amerika yine yükseliyor Amerika ulan korona da da Amerika gitti doları yükselti? Sen cevap verme ben veriyim. Amerika'nın alakası bile yok. Adam önlemini almadı Amerika şu an kötü halde olmasına rağmen dolar 6.70'in altına hiç inmedi. Yerli üretim yapmıyor dışa bağımlı yaptı ülkeyi. Tabi dolar 7 olur. Hadi eyvallah sana cevabını verdim iki araştırırsan ne olup bittiğini sen öğrenirsin.

Sen de bir kere geliyorsun, hepimiz. Düşündüm ve neden şu 60-70 yıllık ömrümüzü vergi ülkesinde yaşıyoruz? Ve ben yurt dışında iş bulmanın en kolay yolu olan yazılımı seçtim. Benim çocuklarımın, torunlarımın hayatlarını istediği gibi yaşamasını istiyorum, hayallerle değil. Amerika'da yaşamak istiyorum. bana hep "Türk olmak şereftir!" Dendi. Türk olmak şeref ama Türkiye'de yaşamak şeref değil. Ben bıktım... Onlar bize bu vergileri dayatmaktan bıkmadılar. Ben gidiyorum... Siz değerli dostlarıma danışmak istedim.

İyi sosyaller!
Hangi ülkeye gidiyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı