Kötü olan altyapı nasıl yükseltilir?

Daha fazla  
Arkadaşlar Speedtest by Ookla'da 10 Mbps upload 1 Mbps download alıyorum ms ise değişiyor (bazen 50 bazen 500). İnternetim başlıkta dediğim gibi 16 Mbps. Zamanında Twitter'dan Türk Telekom CEO'suna yazı yazınca altyapınızı düzeltirme gibi bir saçmalık vardı denemiştim ve bana "evet internetiniz 16 Mbps kötü olduğunu biliyoruz 6 içerisinde çalışmalara başlayacağız." demişlerdi. Neredeyse 1 yıldan fazla oldu ama hiç sonuç yok. Altyapımı iyileştirmenin bir yolu var mı? Bunu sormak istedim. İnternetim Türk Telekom, fiber falan istemiyorum 50 100 Mbps gibi bir değer olursa yeter, fazla bile. Valorant ve CS gibi oyunları arkadaşlarım 16 ms le oynarken ben 1000 ms le oynadığım için bunaldım ve buraya yazma gereği duydum.

Dowloand ve upload yerleri yanlış olmuş kusura bakmayın.

Hocam yaşadığınız yerde atlantis yada turknet altyapısı varsa ve binanızda da bu altyapılardan biri varsa kullanabilirsiniz.
Hem pekte pahalı değiller .

Farklı sağlayıcların sitesinde alt yapı sorgulama oluyor, oralardan sizin bölgenizde kimin alt yapısı en iyisi ona bakıp karar verin. 1000ms almak için gerçekten alt yapı olarak hiçbir şey olmaması ya da köyde yaşamanız falan lazım.

IMG_20240428_161450.jpg
IMG_20240428_161257.jpg

Hocam biri atlantis diğeri turknet

Attım hocam sonuçları.

Farklı sağlayıcların sitesinde altyapı sorgulama oluyor, oralardan sizin bölgenizde kimin altyapısı en iyisi ona bakıp karar verin. 1000ms almak için gerçekten altyapı olarak hiçbir şey olmaması ya da köyde yaşamanız falan lazım.

Hocam Valorant'ta 15 sn 16 ms SE bir anda 15 saniyeliğine 1200'lere fırlıyor CS dede durum aynı, hiçbir maçı 1200 ms olmadan tamamlayamadım.

Hocam Atlantis'de anlaşılan değer yazmamış.
Bir de bu altyapıyı deneyin.

Bunda da yok diyor. 16 Mbps'ye mahkum muyum yani?

Bildiğim kadarıyla türknet zaten türktelekomun altyapısını kullanıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-04-28-16-22-38-727_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2024-04-28-16-22-38-727_com.android.chrome-edit.jpg
    76,3 KB · Görüntüleme: 8

Yeni konular

Geri
Yukarı