700 800 TL GTX 750 Ti için İşlemci Önerisi

Ramazan Deniz

Kilopat
Daha fazla  
Elimde MSI GTX 750 Ti 2 GB 128 bit var. Tamam eski kart diyeceksiniz, cöp diyeceksiniz ama ben günlerdir işlemci bakmaya çalışıyorum. 768p oynasam yeter bana. 1080p olmasa da olur. Medium ayarlarda kasmadan güncel oyunları oynamak istiyorum. Bir yandan da i3 6100 al, fiyat performans olarak da G4560 var ama G4560'ın 2 cekirdek olduğu için beslemez dediler. i3 6100'da 2 cekirdek ama sanaldan olarak 4 cekirdek olarak gösteriyor dediler. Yani bütcem de en fazla 700 800 civarı. Fazla yok ama önce işlemci alıp tamamlasam olur mu?

Eliniz de hali hazırda RAM ve anakart var mı ? Var ise kaç pin anakartınız ? Yeni sisteme geçecekseniz 800 Lira sadece işlemci bütçesi mi ? Anakart ve RAM almak zorundasınız çünkü.

Ekran kartı hariç bütün sistemi toplamak için 800₺'niz mi var yani?

Sadece işlemci ve anakart alacağım bu sisteme.

(Bu arada moderatör'ler neden bana iki de bir uyarı verip duruyorlar, yazım hatası yaptığımı zannetmiyorum ve verdiğiniz uyarılar çok saçma ben anlaşılır bir dille yazıyorum siz bana uyarı veriyorsunuz.Üstelik daha yeni foruma üye olana kadar her yazdığımda uyarı,uyarı bilerek mi yapıyorsunuz. Türkçe'mizi korumak elbette önemlidir.Sizlere saygı duyuyorum ama artık biraz abartıyorsunuz açıkcası. Ben daha nasıl net yazabilirim gayet net yani )

AMD Athlon X4 950 ve Asus B350M-K/ASRock AB350M Anakart alabilirsiniz.

Elinizdeki RAM DDR4 değil mi?

Sadece işlemci ve anakart alacağım bu sisteme.

(Bu arada moderatör'ler neden bana iki de bir uyarı verip duruyorlar, yazım hatası yaptığımı zannetmiyorum ve verdiğiniz uyarılar çok saçma ben anlaşılır bir dille yazıyorum siz bana uyarı veriyorsunuz.Üstelik daha yeni foruma üye olana kadar her yazdığımda uyarı,uyarı bilerek mi yapıyorsunuz. Türkçe'mizi korumak elbette önemlidir.Sizlere saygı duyuyorum ama artık biraz abartıyorsunuz açıkcası. Ben daha nasıl net yazabilirim gayet net yani )
Mesela kardeşim dillere gelen ekler kesme işaretiyle ayrılmaz. Telefonun otomatik yazma işlemini kullan yardımcı oluyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı