700-800TL civarı PC için gamepad tavsiyeleri

Teknococuk2

Kilopat
Daha fazla  
İndirimlerden Forza 4/ ETS 2 / Assetto Corsa / The Crew 2 aldım.
Neden bu kadar çok araba oyunu aldım anlamadım. Seçemedim indirimi de kaçırmak istemedim. Birisini iade edebilirim.

Lenovo Ideapad Gaming 3 3060 5600H laptop var.
Genelde harici klavye ile kullanıyorum.

Arada kafa dağıtmak için kendimi çok kasmadan arkadan şarkı açarım kucağıma alır rahat rahat oynarım düşüncesiyle aldım.
Ama gelen yorumlara göre klavye ile pek sarmıyormuş.
Direksiyon zaten alamam.
Fare ile daha iyi oluyor diyorlar ama onunla uğraşamam biraz kasıntı olur o rahat rahat oynamak istiyordum.

Sormak istediğim gamepad alırsam ciddi fark olur mu yoksa gaza mı geliyorum?
Sadece bu oyunlarda kullanacağım belki pes filan?
Mesela PC de pes oynarken kol ile rahat etmeyip klavye ile oynuyordum bir tanıdıkta.
Ama araba oyunlarında sol sağ yön verme tuşlarla tam olmuyor gibi?

PlayStation 2 kolunu yıllar önce kullandım, Xbox tarzı olanları elime dahi almadım.
Hissiyat farklarını bilmiyorum. Bu ara müsait olsam gider denerdim mağazada ama pek imkanım yok. Elim arada çok terler telefonda oynayamadığım oluyor bu yüzden belki bunu önerinizde dikkate alırsınız.
Ne için kullanacağımı biliyorsunuz.

Model önerisinde bulunur musunuz?
İyi markalar 1.5k civarı sanırım 700 800 geçmese iyi olur benim için.
Özellikle şu Pusat Clutch Gamepad Siyah Monster'ı bilenler değerlendirebilir mi çok satanlarda fiyatı da iyi gibi.
Kronik bir sorunu var mı? Ölü nokta diye bir şeyden bahsediliyor ne bileyim bağlantı kopma gecikme gibi şeyler olabilir.

F710 öneriliyor, uygun da sanırım ama görünüşü çok küçük, sıkışık tombul geldi öyle mi?
Sony Ps4 Dualshock Controller MediaMarkt'da 999TL'ye satılıyor. En iyisi bunu alıp geçeyim mi fiyat bini bulunca da rahatsız ediyor.
İkinci el çok istemiyorum çünkü yoğun aktif kullanılan bir cihaz küçük bir şey çıksa dahi kafama takılır.

Kablosuz olsa iyi olur ama kablolu da kullanırım çok sorun olmaz. Modeller, markalar hakkında hiçbir bilgim yok onu göz önünde bulundurursanız iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün F710 siparişim geldi 2-3 saat kadar RDR 2 oynadım. Aim dışında memnun kaldım alışmak gerek ayrıca onu fark ettim. F710'dan memnun kaldım. Silahla sıkarken titreşim geldi o an çok garipsemiştim beklemiyodum.

Sony Ps4 Dualshock Controller MediaMarkt'da 999TL'ye satılıyor. En iyisi bunu alıp geçeyim mi fiyat bini bulunca da rahatsız ediyor.

DS4 alın geçin direkt. Diğer modellere hiç bulaşmayın. Monster için ölü bölge sorunları var diyorlar ne kadar doğru bilemiyorum. F710'da bağlantı kopma sorunları var, çözümü basit fakat gereksiz uğraşırsınız. En mantıklısı DS4.

Geri
Yukarı