700₺ kule tipi soğutma önerisi

Sıvı soğutma için tavsiyeler istemiştim, sıvı soğutmadan vazgeçtim çünkü pek fazla işe yaramadığını ve benim ihtiyacımın olmadığını söyleyenler oldu (OC yapmadığım için vb) o yüzden kule tipi soğutucu almaya karar verdim. Büyük ihtimal herkes Noctua önerecek ama bana göre görünüşleri berbat ben, hem işlemciyi iyi soğutmasını sessiz olmasını, hem de güzel görünmesini istiyorum. Ben bir tane buldum aşağıya link bırakıyorum şimdiden yardımcı olup tavsiye veren herkese teşekkürler.

Cooler Master MasterAir MA610P

Bütçe: 700.

Bulduğun ürün fiyat-performans olarak iyi, bende bir ara almak için araştırmıştım fakat olumsuz bir tarafını bulamadım

Ne aldınız acaba?

Henüz bir şey almadım İncehesap'tan 600 TL'ye bir ürün almıştım ellerinde olmayınca seçeceğim bir ürünle değişim yapabilecekleri veya para iadesi yapabileceklerini söylemişti, bende o fiyata Zalman ürününü (ürün fiyatı 800 TL) almak mantıklı mı? Eğer mantıklı ise kasamı sığar mı? Diye sormuştum arkadaş yanlış bilgi verdi neyse sağlık olsun. Ne alacağım konusunda ise yurtdışından bir arkadaşa bahsettim bu konudan o oradan hediye olarak bir şeyler getirecek bakalım seçeneklerimi sundum hangisini bulursa getirecek.
Bulduğun ürün fiyat-performans olarak iyi, bende bir ara almak için araştırmıştım fakat olumsuz bir tarafını bulamadım.

Fan sesinin olduğunu söyleyenler var.

Hocam daha almadıysanız. Direkt Dark rock Pro 4'ü üstte arkadaşın attığı linkten 600TL'ye alın. Kasanıza da sığıyormuş. O Zalman olan modelden kat ve kat performanslı ve en sessiz soğutuculardan biri.

Dark rock Pro 4 iyidir fakat siteye güvenilmez. Hazır indirime girmişken kaçırmayın bence.

Hocam site güvenilirmiş. Amazon gibi bir siteymiş. İngilteredeymiş ana merkezi. Türkiye'de de şubeleri varmış. O sebeple vergi gümrük dertleri yok. Kargoyuda PTT üstleniyor. Anlayacağınız yeterince güvenilir.
Edit: Yanlış soylemişim Türkiye'den göndermiyorlar. İngiltere'den gönderiliyor. Ve ürün gümrüğe takılmasın diye hediye olarak işaretliyorlarmış. Ama ürün 600 TL onunca gümrupe takılma durumu var. Vergi olarak en fazla 120 TL alırlar. Ürünün 1100 TL olduğu düşünüldüğünde Türkiye'de her türlü karlı. Vergilerle en fazla 720 TL olur. Size ulaştıran PTT kargo değil PTT postaymış. O sebeple gelmesi 12 iş günü sürebilir. Bir de posta kutusuna bırakıyorlar ürünü. Ürünün balonlu poşette mi yoksa düz paketle mi paketlendiğini bilmiyorum. Eğer düz paket ise zarar görebilir.
Bir de Express delivery diye bir seçenek varmış. Galiba bu seçenek de kargo seçeneği. Ama ben o ürünü seçtiğimde Express delivery seçeneğini seçemiyorum. Belki adresim belki de ürün ile alakalıdır. Bu arada Express delivery 10TL çok da pahalı değil. Express delivery ile daha hızlı gelir ürününüz ve zarar görme olasılığı azalır. Ürün hasarlı geldiği ya da gelmediği zaman ya ürünün parasını gönderiyorlar ya da ürünün yenisini gönderyorlarmış. Ürünlerde takip kodu bulunduğundan ürünün nerede olduğunu da kontrol edebiliyorsunuz.

Son düzenleme:
Bu vergiyi kapıda mı alıyorlar yoksa Online mı ödüyoruz bilen var mı?

Gümrüğe gidip ödemen gerekiyor.
Ya da mail yolu ile size yollanan bilgilendirme mailine ürünün fiyatını gösteren bir belge gönderip ona göre size kesilen vergiyi ödeyip ürünün gelmesini de bekleyebilirsiniz.
Ama İstanbul'da oturuyorsanız gidip gümrükten almak daha mantıklı. Çünkü diğer türlü gelmesi 5-10 iş günü sürebiliyor.
İnternette gümrüğe takılan ürünlerle alakalı ne yapman gerektiğini anlatan daha detaylı kaynaklar var.
Ama shop4TR ürün gümrüğe takılmasın diye ürünü hediye olarak işaretliyor. Gümrüğe takılma olasılığı düşük yani. Ama takılırsa da teyzemin oğlu gönderdi hediye olarak falan bir şeyler söyleyebilirsin belki memur ikna olursa vergi ödemezsin diye düşünüyorum. Yok ben riske girmiyeyim dersen direkt 600 TL olduğunu kanıtlayan bir belge göster vergiyi öde ürünü al.

Son düzenleme:
Gümrüğe gidip ödemen gerekiyor.
Ya da mail yolu ile size yollanan bilgilendirme mailine ürünün fiyatını gösteren bir belge gönderip ona göre size kesilen vergiyi ödeyip ürünün gelmesini de bekleyebilirsiniz.
Ama İstanbul'da oturuyorsanız gidip gümrükten almak daha mantıklı. Çünkü diğer türlü gelmesi 5-10 iş günü sürebiliyor.
İnternette gümrüğe takılan ürünlerle alakalı ne yapman gerektiğini anlatan daha detaylı kaynaklar var.
Ama shop4TR ürün gümrüğe takılmasın diye ürünü hediye olarak işaretliyor. Gümrüğe takılma olasılığı düşük yani. Ama takılırsa da teyzemin oğlu gönderdi hediye olarak falan bir şeyler söyleyebilirsin belki memur ikna olursa vergi ödemezsin diye düşünüyorum. Yok ben riske girmiyeyim dersen direkt 600 TL olduğunu kanıtlayan bir belge göster vergiyi öde ürünü al.

Anladım teşekkürler.

Geri
Yukarı