700₺ kule tipi soğutma önerisi

Tarslan35

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
Sıvı soğutma için tavsiyeler istemiştim, sıvı soğutmadan vazgeçtim çünkü pek fazla işe yaramadığını ve benim ihtiyacımın olmadığını söyleyenler oldu (OC yapmadığım için vb) o yüzden kule tipi soğutucu almaya karar verdim. Büyük ihtimal herkes Noctua önerecek ama bana göre görünüşleri berbat ben, hem işlemciyi iyi soğutmasını sessiz olmasını, hem de güzel görünmesini istiyorum. Ben bir tane buldum aşağıya link bırakıyorum şimdiden yardımcı olup tavsiye veren herkese teşekkürler.

Cooler Master MasterAir MA610P

Bütçe: 700.

Son düzenleyen: Moderatör:
Noctua'nın fanlarının renginden nefret ediyorum :)
Siyah olanları da var. Sessizlik istiyorsan, Cooler Master önermem.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çalışan elektrik süpürgesi değil, Cooler Master fani.

Siyah olanları da var. Sessizlik istiyorsan Cooler Master önermem.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim alacağım modelde maksimum 35 db ses çıkardığı yazıyordu. Şu anki fanım 50 db de çalışıyor 35 db sesin beni rahatsız etmeyeceğini düşünüyorum çünkü hem görüntüyü hem sessizliği bir arada veren nadir ürünlerden biri anladığım kadarıyla MA610P . 21 db değerlerine sahip soğutucularda gördüm ama onların görüntüsü hoşuma gitmedi.

O videoyu kendim çektim. Cooler Master'ın 14 adet fanini tecrübe ettim. Yarisinda bu uğultu, yarışında tıkırtı sesi vardı. Hatta elimde 2 adet sivi sogutmasinin fani mevcut, 900 RPM'den sonra böyle ses çıkarıyor. Dediğim gibi deneyin tecrübe edinin. Belki şanslısınızdir olmaz.

Geri
Yukarı