700 TL çok sessiz oyuncu klavyesi önerisi

Yağlama mantıklı bir şey olsa üreticiler o şekilde piyasa sürerdi, sessiz mekanik klavye diye satarlardı, var mı öyle bir şey, ben duymadım, o Switch'ler o şekilde yağsız olarak kullanmak için tasarlanmış, orjinalliği bozulur derken onu kastediyorum, oraya sürülen yağın illaki birsüre sonra etkisini yitireceği kesin, zamanla artık iki haftamı iki ay sonra mı terkrar eski sesli haline dönecek bir şey için neden o kadar uğraşayım? Bir de bu sesli mekanik klavyeyi alayım da tüm tuşları yağlayıp sessiz hale getireyim diye düşünerek bu işe girilir mi bilinmez, ha bu arada kendi adıma konuşuyorum, isteyen istediğini yapmakta serbest tabii, alır uğraşır sonuç alır almaz ona da bir şey demiyorum.

Yağlama mantıklı birşey. Sadece ses için değil, daha çok basım hissi için yapılıyor aslında. Bir hafta 2 ay falan değil, bir kere yağlayıp çok çok uzun süre kullanabiliyorsun. Baştan olayı yanlış anlamışsın sen bu arada. O klavyenin sessiz olmasının sebebi lube değil Zilent V2 switchler bu arada.

Üreticilerin o şekilde piyasaya sürmelerine imkan yok. Tek klavye için switchleri hazırlaması 1-2 saat civarı sürüyor. Maliyetine girmiyorum bile hiç. Üretici dediğin switchleri daha ucuz olsun diye bulk olarak alıyor zaten. Tek tek içini açıp lube vs ile mi uğraşacak 20-30 dolar maliyeti olan bir klavye için.

Bu iş biraz hobi işi açıkçası ve tam bir dipsiz kuyu, hem zaman hem maliyet olarak. 2 paragraf daha yazmıştım da sildim hepsini.

Yağlama mantıklı birşey. Sadece ses için değil, daha çok basım hissi için yapılıyor aslında. Bir hafta 2 ay falan değil, bir kere yağlayıp çok çok uzun süre kullanabiliyorsun. Baştan olayı yanlış anlamışsın sen bu arada. O klavyenin sessiz olmasının sebebi lube değil Zilent V2 switchler bu arada.

Üreticilerin o şekilde piyasaya sürmelerine imkan yok. Tek klavye için switchleri hazırlaması 1-2 saat civarı sürüyor. Maliyetine girmiyorum bile hiç. Üretici dediğin switchleri daha ucuz olsun diye bulk olarak alıyor zaten. Tek tek içini açıp lube vs ile mi uğraşacak 20-30 dolar maliyeti olan bir klavye için.

Bu iş biraz hobi işi açıkçası ve tam bir dipsiz kuyu, hem zaman hem maliyet olarak. 2 paragraf daha yazmıştım da sildim hepsini.
Tamam arkadaşım senin adına mantıklı olabilir ben zaten belirttim bana göre mantıklı değil, zaten konuyu okuyan eğrisi doğrusu değerlendirip kararını kendi verir, şu herkes adına konuşma ve her yazılanı kendi üzerimize alınma huyumuzdan vazgeçersek daha iyi anlaşabiliriz kanısındayım.

Geri
Yukarı