700 TL laptop için SSD önerisi

Bütçe
600-700
Ben model sorunsuz diye bir şey demiyorum. Ben her marka model de sorunlu olan disk vardır diyorum. Zaten kendi kullandığımı da önermedim sadece çok fazla düşünmene gerek yok dedim konu sahibine. Hangisini isterse onu alsın sanki muz cumhuriyetinde yaşıyoruz sıkıntılı ürün gelirse iade eder zor bir şey değil. Bu foruma zaten sıkıntısı olan insanlar yazıyor. Hi-Level firmasına gidip sordunuz mu bu üründen kaç tane sattınız kaç tanesi sıkıntılıydı diye de her 10 üründen 3ü sıkıntılı diyorsunuz. Subjektif bir forumda genelleme yapıyorsunuz.
Aynen hocam firmaya gidip sorduğumda bana gelip 10 üründen 5'i sıkıntılı diye açıklama yapacak zaten.
Benim size dediğim şey girip forumlara baktığınızda Hi-Level SSD hakkında bir sürü sorun var.
Sorunlu olduğunu anlamak için ve almamak için bu gayet yeterli bir sebep.

Aynen hocam firmaya gidip sorduğumda bana gelip 10 üründen 5'i sıkıntılı diye açıklama yapacak zaten.
Benim size dediğim şey girip forumlara baktığınızda Hi-Level SSD hakkında bir sürü sorun var.
Sorunlu olduğunu anlamak için ve almamak için bu gayet yeterli bir sebep.
Forumlar zaten problemleri çözmek veya bildirmek için var. Apacer marka içinde hız düşmesi, ısınma problemleri ile ilgili pek çok konu var ama önermişssiniz. Diğer önerdiğinize bakmadım ama onun hakında da konular vardır elbet. Ama ben sizin önerdikleriniz kötülemiyorum. Zaten bu konuda özellikle bunu al sorunsuz diye bir öneride bulunmadım.

Forumlar zaten problemleri çözmek veya bildirmek için var. Apacer marka içinde hız düşmesi, ısınma problemleri ile ilgili pek çok konu var ama önermişssiniz. Diğer önerdiğinize bakmadım ama onun hakında da konular vardır elbet. Ama ben sizin önerdikleriniz kötülemiyorum. Zaten bu konuda özellikle bunu al sorunsuz diye bir öneride bulunmadım.
Hocam size yazdığım son mesajım siz anlamakta biraz zorlanıyorsunuz daha fazla uğraşamayacağım.
Google'a girin arama yerine Apacer Panther AS340 Technopat yazın ilk 10 konuyu açın birde sizin kullandığınız ve konu sahibinin sorduğu sizin de alabilirsin diye onayladığınız SSD'yi yazıp ilk 10 konusuna bakın.
Hangisinin daha sorunlu olduğunu az çok oradan anlarsınız.

Ayrıca bunlar gibi listelerden de hangisinin daha üstün olduğunu anlayabilirsiniz.

Sizin kullandığınız model 500 tane SSD içeren listede bile yok artık siz düşünün kalitesini.
Kullandığınız SSD modelinin yurt dışında 1 tane bile incelemesi yok, Türk pazarına özel düşük kaliteli bir SSD asla para verilmez.
Ayrıca Kioxia Exceria'nın yurtdışı incelemesi yok denecek kadar az inceleyenlerin de iyi yorum yaptığı söylenemez ancak attığım modeller yurt dışında da Türkiye pazarında da kullanılan, bilinen ve sorunsuz denilen modeller.

Hocam size yazdığım son mesajım siz anlamakta biraz zorlanıyorsunuz daha fazla uğraşamayacağım.
Google'a girin arama yerine Apacer Panther AS340 Technopat yazın ilk 10 konuyu açın birde sizin kullandığınız ve konu sahibinin sorduğu sizin de alabilirsin diye onayladığınız SSD'yi yazıp ilk 10 konusuna bakın.
Hangisinin daha sorunlu olduğunu az çok oradan anlarsınız.

Ayrıca bunlar gibi listelerden de hangisinin daha üstün olduğunu anlayabilirsiniz.

Sizin kullandığınız model 500 tane SSD içeren listede bile yok artık siz düşünün kalitesini.
Kullandığınız SSD modelinin yurt dışında 1 tane bile incelemesi yok, Türk pazarına özel düşük kaliteli bir SSD asla para verilmez.
Ayrıca Kioxia Exceria'nın yurtdışı incelemesi yok denecek kadar az inceleyenlerin de iyi yorum yaptığı söylenemez ancak attığım modeller yurt dışında da Türkiye pazarında da kullanılan, bilinen ve sorunsuz denilen modeller.
Anlamak istemeyen sizsiniz ben herhangi bir üstünlük var demedim kendi kendinize yargılar veriyorsunuz. Sanki ben Hi-Level, Kioxia mükemmeldir kesinlikle sıkıntı çıkarmaz dedim. Herhangi bir markayı körü körüne savunma yapmıyorum burda. Her markayı kötüleyen var, her markanın sıkıntılı olan modeli var diyorum hala gelmiş burda Apacer yaz önerenleri gör diyorsun ama sıkıntı yaşamış olanları göz ardı ediyorsun. Kaldı ki ben Apacer için kötü bile demedim sıkıntı yaşayanlar var dedim sizse sağdan soldan belge toplayıp sıralama yapılmış sizinki burda yok benimki var diyorsunuz. Bu forumda sizin gibi pek çok kişi var zaten alıştık bu durumlara. Umarım sosyal yaşantınızda daha az ön yargılı yaşarsınız... Daha da ne siz ne ben cevap yazın anlaşamıyoruz, zorlamanın manası yok. İyi geceler dilerim.

Arkadaşlar öneriler için teşekkür ederim 480 GB'lik bir şey bakıyorum bütçem de dediğim kadar sanırım Kioxia ya da Apacer ssdlerinden birini alacagım. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı