700 TL Monitör Önerisi

Eren Can Ertem

Decapat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi 700 TL'ye monitor alacağım. 75 Hz olursa güzel olur. Ya da Freescyn desteği ile 72 Hz civarına çıkan monitörler var onlar da olabilir. Gecikme süresi de maksimum 5ms olan bir monitör istiyorum.

Benim bulduğum Samsung 23.5 lc24f396fhmxuf monitör var nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:

Kendim de kullanıyorum, son derece memnunum. Bu fiyatta da rakibi yok bence. 650 TL'lere kadar düşebiliyor zaman zaman.

Dostum bende konu sahibi arkadaşın bahsettiği LC24F396 modelini bugün sipariş verdim. Senin kullandığın monitörle tek farkları sanırım monitör ayak kısmı. 396 olanın ayak kısmını daha çok beğendiğim için 396 modelini sipariş verdim. Senin monitör 2016, 396 olan 2018. Bunların dışında bir fark yok sanırım? Uzun zamandan beri zaten monitörü almayı düşünüyordum. Kısmet bugüneymiş eğer başka bir fark yoksa iyi ki şimdi almışım. Çünkü ayak kısmı 396 olanı bana göre daha estetik duruyor. Tabii ki inşallah sağlamlık olarak bir sıkıntı yaşamam😀 Hazır konuyu görmüşken yazayım dedim.

Bir de bir şey danışacağım. Monitörün içinden sanırım HDMI kablo çıkmıyor. Haliyle HDMI kablo almam gerekiyor. Araştırdığımda kendinin kullanıp önerdiğin altta paylaşacağım modeli buldum. Herhangi bir problem yaşadın mı? Eğer hala öneriyorsan ya alttaki kullandığın kabloyu alacağım. Ya da beklememek adına benim buradaki tanıdık bilgisayarcıdan X bir HDMI kablo alacağım. Aralarında fark olur dersen eğer mecburen Hepsiburada üzerinden alttaki linkten alıp gelmesini bekleyeceğim. @Jira

Bu arada ekran kartım Sapphire Dual-X HD 6850.

Son düzenleme:
Dostum bende konu sahibi arkadaşın bahsettiği LC24F396 modelini bugün sipariş verdim. Senin kullandığın monitörle tek farkları sanırım monitör ayak kısmı. 396 olanın ayak kısmını daha çok beğendiğim için 396 modelini sipariş verdim. Senin monitör 2016, 396 olan 2018. Bunların dışında bir fark yok sanırım? Uzun zamandan beri zaten monitörü almayı düşünüyordum. Kısmet bugüneymiş eğer başka bir fark yoksa iyi ki şimdi almışım. Çünkü ayak kısmı 396 olanı bana göre daha estetik duruyor. Tabii ki inşallah sağlamlık olarak bir sıkıntı yaşamam😀 Hazır konuyu görmüşken yazayım dedim.

Bir de bir şey danışacağım. Monitörün içinden sanırım HDMI kablo çıkmıyor. Haliyle HDMI kablo almam gerekiyor. Araştırdığımda kendinin kullanıp önerdiğin altta paylaşacağım modeli buldum. Herhangi bir problem yaşadın mı? Eğer hala öneriyorsan ya alttaki kullandığın kabloyu alacağım. Ya da beklememek adına benim buradaki tanıdık bilgisayarcıdan X bir HDMI kablo alacağım. Aralarında fark olur dersen eğer mecburen Hepsiburada üzerinden alttaki linkten alıp gelmesini bekleyeceğim. @Jira

Bu arada ekran kartım Sapphire Dual-X HD 6850.
Evet, tek farkları o. Monitör aynı teknik özelliklerle geliyor, bir tek ayak kısmında bir değişikliğe gidilip güncellenmiş.

Ben zamanında 16 TL'ye almıştım Philips HDMI kablosunu. 2 yıldır kullanıyorum, bir sorunu yok. Kablo kalitesi fark edebiliyor, bu sebeple ben Philips almanı öneririm bu konuda. Kutudan VGA kablosu çıkıyor, bunun yerine HDMI kablo koysalar kullanıcılar için daha iyi olurmuş.

Aklına takılan başka bir nokta varsa cevaplayabilirim. Hayırlı olsun bu arada.

Evet, tek farkları o. Monitör aynı teknik özelliklerle geliyor, bir tek ayak kısmında bir değişikliğe gidilip güncellenmiş.

Ben zamanında 16 TL'ye almıştım Philips HDMI kablosunu. 2 yıldır kullanıyorum, bir sorunu yok. Kablo kalitesi fark edebiliyor, bu sebeple ben Philips almanı öneririm bu konuda. Kutudan VGA kablosu çıkıyor, bunun yerine HDMI kablo koysalar kullanıcılar için daha iyi olurmuş.

Aklına takılan başka bir nokta varsa cevaplayabilirim. Hayırlı olsun bu arada.

Tamam o zaman paylaştığım linktekini yani senin kullandığını alıyorum. Bizim bilgisayarcı gidip kullanılmış veya kullanışmamış olsa bile kalitesiz markanın kablosunu verir kesin:) Bunun dışında monitör gelince senin paylaştığın 'Detaylı Monitör Ayarları' konundaki monitör ayarlarının aynısını yapmayı düşünüyorum. Farklı bir tavsiyen varsa alabilirim. Samsung LC24F390FHMXUF Detaylı Monitör Ayarları - Technopat Sosyal

O ayarları kendi göz hassasiyetime göre ayarladım artık ben :) Referans alan olur, almayan olur. Kişisel bir şey :)

Sen monitörü uzun zamandan beri kullandığın için genel olarak yapılması gereken ayarlarla ilgili bilgiyi vermişsin. İnce ayarlar harici herkesin rahatlıkla referans alabileceği ayarlar olduğunu düşünüyorum. Hatta hassasiyet konusunda ince ayarlarda da değişiklik yapacak kişinin çok fazla ekstra bir ayar yapmasına gerek yok bence. Oyun oynarken 'Oyun Modu' seçeneğini aktif edip denedin mi hiç? Kapalı veya aktif olması arasında çok büyük bir fark var mı onu merak ettim. Bunun dışında sistemim eski bir sistem. Haliyle ekran kartım da.(HD 6850) Ekran kartına göre yapmam gereken bir ayar varsa tavsiyeni rica edeceğim. Aslında sistemle ilgili de fikir danışacağım da arkadaşın konusunu da kirletmek istemiyorum. Monitör hayırlısıyla yarın geldiğinde açarım o konuyu da olmadı seni etiketleyip. Bende konu sahibinin düşündüğü monitörü aldığım için konuyu görünce yeni konu açıp boşuna konu kirliliği olmasın diye yazayım dedim.

Oyun modunu denedim. Ekstra bir parlaklık ve kontrast ayarı dışında bir şey yapmıyor. Kullanmıyorum açıkçası, bana çok parlak geliyor. Konunu açtığında yardımcı olurum. Eski - yeni fark etmiyor, o konumda anlattığım şeyleri bütün kartlar için uygulayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı