700 TL Monitör Önerisi

Merhaba dostum @Jira. LC24F396 monitörü Bizdehesaplı sitesinden 713 TL fiyata aldım. Kargo konusunda biraz sıkıntılar oldu. Ürün Bursa' dan İstanbul' a ertesi sabah ulaştı. Oturduğum yerin bağlı olduğu Yurtiçi kargo şubesine teslimi hemen yapıldı. Fakat 10 dakika mesafemdeki şubeden bana ürün 2. gün de gelmeyince ben kendim gidip ürünü şubeden teslim aldım. Ölü piksel testi sorunsuz. Philips HDMI kabloyu da paylaştığın linkten 39.90 TL' ye aldım. Sorunsuz bir şekilde kullanmaktayım. Senin paylaştığın 'Detaylı Monitör Ayarları' konundaki ayarların aynısını yaptım. Freesync ayarını 'Standart Motor' yaptım. 'Görüntür Ayarları' bölümünden 'Yenileme Hızı' seçeneğini 72 Hz olarak değiştirdim. Ekran kartım Sapphire Dual-X HD 6850 2 GB. Freesync ayarını 'Üstün motor' yapmalı mıyım? Oyunlarda 'Üstün Motor' seçmenin 'Standart Motor' seçeneğine göre bir artısı varsa ve bana bir zararı olmayacaksa tavsiye edersen 'Üstün Motor' yapabilirim. Ekran kartım da eski olduğu için sana danışmadan ayarı değiştirmek istemedim. Ekstra yoğun bir hafta geçirdiğimden dolayı biraz geç bilgi verdiğim için kusura bakma. Siteyi telefonla takip ettim. Ceza almamak adına telefonla yazmayı pek sevmiyorum:) Bu arada 1 haftadır monitörü kullanıyorum.

Merhaba dostum @Jira. LC24F396 monitörü Bizdehesaplı sitesinden 713 TL fiyata aldım. Kargo konusunda biraz sıkıntılar oldu. Ürün Bursa' dan İstanbul' a ertesi sabah ulaştı. Oturduğum yerin bağlı olduğu Yurtiçi kargo şubesine teslimi hemen yapıldı. Fakat 10 dakika mesafemdeki şubeden bana ürün 2. gün de gelmeyince ben kendim gidip ürünü şubeden teslim aldım. Ölü piksel testi sorunsuz. Philips HDMI kabloyu da paylaştığın linkten 39.90 TL' ye aldım. Sorunsuz bir şekilde kullanmaktayım. Senin paylaştığın 'Detaylı Monitör Ayarları' konundaki ayarların aynısını yaptım. Freesync ayarını 'Standart Motor' yaptım. 'Görüntür Ayarları' bölümünden 'Yenileme Hızı' seçeneğini 72 Hz olarak değiştirdim. Ekran kartım Sapphire Dual-X HD 6850 2 GB. Freesync ayarını 'Üstün motor' yapmalı mıyım? Oyunlarda 'Üstün Motor' seçmenin 'Standart Motor' seçeneğine göre bir artısı varsa ve bana bir zararı olmayacaksa tavsiye edersen 'Üstün Motor' yapabilirim. Ekran kartım da eski olduğu için sana danışmadan ayarı değiştirmek istemedim. Ekstra yoğun bir hafta geçirdiğimden dolayı biraz geç bilgi verdiğim için kusura bakma. Siteyi telefonla takip ettim. Ceza almamak adına telefonla yazmayı pek sevmiyorum:) Bu arada 1 haftadır monitörü kullanıyorum.
Hayırlı olsun dostum, memnun kaldığına sevindim. Üstün motor kullanabilirsin tabii ki, bir zararı veya götürüsü olmaz senden.

Bildirim arada kaynamış, yeni gördüm ben de mesajını, kusura bakma.

Hayırlı olsun dostum, memnun kaldığına sevindim. Üstün motor kullanabilirsin tabii ki, bir zararı veya götürüsü olmaz senden.

Bildirim arada kaynamış, yeni gördüm ben de mesajını, kusura bakma.

Çok teşekkürler dostum. Eski monitörüm 1280X1024 çözünürlüğe sahipti.(Samsung SyncMaster 932 N Plus) 11 senedir kullanıyordum. Hala taş gibi. 350 TL' ye 2008 yılında almıştım.

Bu arada ben geçen gün dayanamadım. Vatan KDV indiriminden Asus Rog Strix RX 570 OC 4 GB modelini 940 TL fiyata satın aldım. Aslında istediğim Nitro+ modeliydi. Fakat Nitro+ güç tüketimi bakımından daha fazla olduğundan ve 8+6 pin güç girişi istediğinden bir de güç kaynağıma pek güvenmediğimden alamadım. Tabiri-caizse el bombasıyla sistemine enerji sağlıyorum. Ekran kartı geleli 3 gün oldu. Korkudan henüz takmadım😀 PSU modelimi alta bırakacağım. Şu an HD 6850 ekran kartımda 6 pin takılıyken 2 pin boşta. Güç kaynağında 6+2 pin mevcut. Malum RX570 tek 8 pinle çalışan bir kart. RX 570' i takarken 6 pinin yanına boştaki 2 pini takarken yanlış bir işlem yapma şansım var mı? Başıma durup durduk yerde iş almak istemiyorum da ondan soruyorum. Bunun dışında güç kaynağında +12 V1 /19 A ve +12 V2/18 A mevcut. Zaten alta bırakacağım linkten görebilirsin. Sistem bilgilerimi de paylaşacağım. Artık ekran kartımı bir sorun olmayacaksa takmak istiyorum. Tahminime göre tam yükte sistemin maksimum tüketeceği güç 350W civarlarında olur. 400W olmaz diye düşünüyorum. Fakat fikir almadan ekran kartını takmak istemedim. Şu an takılı olan HD6850 ekran kartım da yaklaşık yükteyken 125W güç tüketimine sahip. Sistemi geçen sene arkadaşımdan almıştım. Toplam kendi 1.5 sene kullandı. Bende 1 senedir kullanıyorum.

Anakart: 990FXA-GD65 | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Türkiye

İşlemci : AMD FX 6300(Boost değeri olan 4.1 GHZ hızında OC yapmadan CPU Ratio değerini 21 olarak seçip, diğer bütün güç ayarları ve Boost seçenekleri kapalı olarak kullanıyorum. Yani PC açıldığından itibaren CPU hep 4.1 GHZ hızında kullanıyorum.)

Ekran Kartı:
Şimdi kullandığım: Sapphire Dual-X HD 6850 2 GB
Yeni aldığım :ASUS ROG STRİX RX 570 4 GB OC

RAM : 1 X 4 GB G Skill Ripjaws 1600 MHz CL9, 1 X 4 GB Hi-Level 4 GB 1600 MHz CL11

HDD : WD BLUE 1 TB 7200 RPM

Güç Kaynağı: Windows 10 ağ bağlantılarında ethernet görünmeme sorunu - Technopat Sosyal

Sistemin resmi biraz kötü. Kusura bakma;

Hazır cevap veriyorken ve ekran kartını da yeni almış takmamışken fikrini almak istedim. Güç kaynağını da en kısa zamanda değiştireceğim. Aslında kasa da çok kötü. Daha doğrusu sistemi komple değiştirmeyi düşünüyorum. Kenarda daha hiç kullanmadığım sıfır Samsung 860 EVO 250 GB mevcut. Ekran kartını yeni aldım. Monitör yeni aldım. Sistemi komple satıp üstüne ekleyerek kasa, güç kaynağı, işlemci ve anakart almayı düşünüyorum. Fakat Ryzen 3. nesil bir sistem düşünüyorum. Bu kadar beklemişken güncel bir sistem olsun. Öneri ve tavsiyelerini merakla bekliyorum. Biraz karışık oldu fakat sadece bu ekran kartı ve güç kaynağı mevzusu için konu kirliliği yapmak istemediğimden cevap verirken buradan sorayım dedim. @Jira

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı