700 TL oyun SSD mi HDD mi?

dursunn

Decapat
Yer
malatya
Daha fazla  
Bilgisayar depolamam yetersiz geldiği için bir güncelleme yapmak istiyorum. Bütçem 700 TL oyun için HDD'mi daha iyi olur SSD'mi yani bu konularda çok bilgim yok ama HDD oyunları yavaşlattığı konusunda emin olmadığım bir düşüncem var. Bu bütçede bilgisayarımdaki SSD'nin aynı serisi olan bir SSD buldum ancak sadece 240 GB HDD alırsam bu paraya iyi bir depolama alanı alabilirim. Size sorum HDD alırsam oyunlarda üzer mi beni? Baktığım SSD: https://www.hepsiburada.com/corsair-mp510-240gb-3100mb-sn-1050mb-sn-nvme-pcie-m-2-ssd-cssd-f240gbmp510-pm-HB00000HAICU?magaza=Dünyam Teknolojileri

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeyi 1200-1300 bandına çıkarıp 1TB SSD alsanız çok daha güzel olur. O bütçede 500GB bulabiliriz ama 2-3 büyük oyun yükleyince gene dolar. Bütçeyi çıkaramayacaksanız HDD olabilir ama onun dışında fazla bulaşmayın. Yeni oyunlarda HDD olmuyor artık.

Bunu alın geçin:

Bunu kaçırmışım, 1TB olan modelde DRAM var sanıyordum sadece. Bunda da 500 MB DRAM var daha alınabilir.

Bunu alın geçin:

Hocam dün yazamadım bu SSD mi yoksa üstte arkadaşın önerdiği Crucial SSD mi daha iyi olacaktır oyun anlamında bir de bunların anakartımla uyumlu olduğunu nasıl öğrenirim?

Geri
Yukarı