700 W PSU seçimi

azizgunay89

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler ben halihazırda High Power 600W PSU kullanıyorum yeni bir ekran kartı aldım ekran kartından sonra güç kaynağım yetersiz kaldı çoğu oyunda oynarken aniden PC kapanmaya başladı bende bu yüzden yeni bir güç kaynağı almak istiyorum bana 650 veya 700W olarak fiyatı çok yüksek olmayan yarı modüler ya da tam modüler bir güç kaynağı önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler ben halihazırda High Power 600W PSU kullanıyorum yeni bir ekran kartı aldım ekran kartından sonra güç kaynağım yetersiz kaldı çoğu oyunda oynarken aniden PC kapanmaya başladı bende bu yüzden yeni bir güç kaynağı almak istiyorum bana 650 veya 700W olarak fiyatı çok yüksek olmayan yarı modüler ya da tam modüler bir güç kaynağı önerir misiniz?
Bütçe ve ekran kartın nedir?

İşlemcim Ryzen 5 2600X
Ekran kartı da MSI RX480 8 GB Gaming X 256 Bit
RAM'lerim 8 GB 3000MHz G.Skill ve 8 GB 3000MHz Corsair eski PSU arızalandı büyük ihtimalle bi nevi değiştirmek istiyorum almışken modüler yapayim diyorum ama seçemedim.
Bütçe ve ekran kartın nedir?

Bütçem maksimum 700 TL.

700 TL ödemenize hiç gerek yok. 4 gün önce 385 liraydı, geç olmadan alın derim. Kendim kullanıyorum çok memnunum.

700 TL ödemenize hiç gerek yok. 4 gün önce 385 liraydı, geç olmadan alın derim. Kendim kullanıyorum çok memnunum.

Eğer mümkün olursa modüler ya da yarı modüler olmasını istiyorum kasa içini toplamak için. Ama modüler bulamazsak bunu düşünebilirim fiyat olarak da çok iyi miş.

Eğer mümkün olursa modüler ya da yarı modüler olmasını istiyorum kasa içini toplamak için. Ama modüler bulamazsak bunu düşünebilirim fiyat olarak da çok iyi miş.
Yarı modüler olarak buna bakabilirsiniz. Modüler olması çok lazım değilse 200TL ucuza Gigabyte model de gayet mantıklı olur.

Yarı modüler olarak buna bakabilirsiniz. Modüler olması çok lazım değilse 200TL ucuza Gigabyte model de gayet mantıklı olur.

Bunuda listeye aldım yine diğer önerilere de bi bakalım sağ olun.

Bunuda listeye aldım yine diğer önerilere de bi bakalım sağ olun.
İlk başta ben de bu modeli alacaktım fakat @Silinen üye beni bu konu da uyarınca o modeli almaktan vazgeçtim. Sana hemen özet geçeyim;
Sharkoon WPM modelinde bulunan korumalar;
OVP (Over Voltage Protection - Aşırı Gerilim Koruması)
SCP (Short Circuit Protection - Kısa Devre Koruması)
OPP (Over Power Protection - Aşırı Güç Koruması)
Eksik korumalar;
OTP (Over Temprature Protection - Yüksek Sıcaklık Koruması)
UVP (Under Voltage Protection - Düşük Gerilim Koruması)
OCP (Over Current Protection - Aşırı Akım Koruması)

GİGABYTE P650B modelinde bulunan korumalar;
OCP (Over Current Protection - Aşırı Akım Koruması)
OPP (Over Power Protection - Aşırı Güç Koruması)
OVP (Over Voltage Protection - Aşırı Gerilim Koruması)
UVP (Under Voltage Protection - Düşük Gerilim Koruması)
SCP (Short Circuit Protection - Kısa Devre Koruması)
Eksik korumalar;
OTP (Over Temprature Protection - Yüksek Sıcaklık Koruması)

İşte böyle karar senin..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı