7000-7500 TL Bilgisayar Toplama

Tamam da arkadaş İncehesap veya İtopyadan almayacağını belirtmiş. Linklerini de Vatan Bilgisayardan atmış. Ve konumuz nereden alalım değil. Aynı fiyat aralığında arkadaş R5 3600 sistem bulmuşken siz aynı fiytat aralığında R3 3300x sistem tavsiye ettiniz. Benim değindiğim yer burasıydı.

değindiğiniz noktada ayrıca haklısınız ve duyarlılığınız için de sağolun. aralarındaki farkı öğreneli 2-3 gün oldu zaten çok kolay yanılabilirdim :)

Merhaba hocam simdiden hayırlı olsun. Tabi ki daha bilgili arkadaşlar vardır ama bende görüşümü söylemek isterim.
R5 3600 ve RX 5700 Sapphire serisini kullanıyorum çok memnunum ve İtopya'dan aldım şimdi,
İlk önce (çok tecrübesiz olduğum için her ufak bir sıkıntı da konu açmısımdır o yüzden açtığım konuları geçersek),
İşlemci normalde ısınıyor böyle bir takıntın varsa ya CPB kapatıp 3.6'da kullanabilirsin, voltaj sabitleyebilirsin ya da soğutucu. İşlemcinin başka bir problemi yok.
Ekran kartına gelecek olursak son güncellemelerden sonra ben en ufak bir sıkıntı bile yaşamadım. (Tabi ki risk ama yazılım konusu düzeldi geri kalan sorunların hepsinde çıkma ihtimali var ve 1080P için benim tavsiyem RX5700 bütçe kısıtlı olduğu için benim düşüncem 1080P'de bu ekran kartı bana yetecek ve bu parçaların artık eskiye göre daha çabuk yetersiz kaldığını düşünüyorum 2 sene beni iyi bir şekilde götürsün sonra satıp güncel bir ekran kartı alırım. Tabi bu benim düşüncem daha tecrübeli arkadaşlar daha net cevaplar verebileceklerdir benim söylemek istediğim ben bu sistemi kullanıyorum ve gayet memnunum.
Bu arada ben sistemi İtopyadan almıştım hazır bir sistem üzerinde oynama yaparak. Benim gidip alma şansım olduğu için bir sorun yaşamadım ve şikayetlerin çoğu kargo süreçleri üzerine he birde baglanamadığın müşteri hizmetleri :)
Bu arada mech serisinin ısındığını okumuştum biryerde istersen onuda bir araştır.

Merhaba hocam simdiden hayırlı olsun. Tabi ki daha bilgili arkadaşlar vardır ama bende görüşümü söylemek isterim.
R5 3600 ve RX 5700 Sapphire serisini kullanıyorum çok memnunum ve İtopya'dan aldım şimdi,
İlk önce (çok tecrübesiz olduğum için her ufak bir sıkıntı da konu açmısımdır o yüzden açtığım konuları geçersek),
İşlemci normalde ısınıyor böyle bir takıntın varsa ya CPB kapatıp 3.6'da kullanabilirsin, voltaj sabitleyebilirsin ya da soğutucu. İşlemcinin başka bir problemi yok.
Ekran kartına gelecek olursak son güncellemelerden sonra ben en ufak bir sıkıntı bile yaşamadım. (Tabi ki risk ama yazılım konusu düzeldi geri kalan sorunların hepsinde çıkma ihtimali var ve 1080P için benim tavsiyem RX5700 bütçe kısıtlı olduğu için benim düşüncem 1080P'de bu ekran kartı bana yetecek ve bu parçaların artık eskiye göre daha çabuk yetersiz kaldığını düşünüyorum 2 sene beni iyi bir şekilde götürsün sonra satıp güncel bir ekran kartı alırım. Tabi bu benim düşüncem daha tecrübeli arkadaşlar daha net cevaplar verebileceklerdir benim söylemek istediğim ben bu sistemi kullanıyorum ve gayet memnunum.
Bu arada ben sistemi İtopyadan almıştım hazır bir sistem üzerinde oynama yaparak. Benim gidip alma şansım olduğu için bir sorun yaşamadım ve şikayetlerin çoğu kargo süreçleri üzerine he birde baglanamadığın müşteri hizmetleri :)
Bu arada mech serisinin ısındığını okumuştum biryerde istersen onuda bir araştır.

teşekkür ederim ancak sapphire 5700 yok sanırım, 5700xt ya da 570 olmasın?

peki bunun anakartı çok mu kötü sizce? eğer fena değilse bu harika bir f/p ürünü. ssd'yi 512 gb 3500 okuma 1900 hızlı seçtiğimde bile 7100 tl oluyor. fikriniz nedir?

Son düzenleme:
Bende B450M S2H versiyonu var mosfet farkı var mı emin değilim ama geri kalan çoğu şey neredeyse aynı ve çok rahat işinizi görücektir. B450M S2H için söyleyeyim hız aşımı gibi işler ile işiniz yoksa bu bütçe ile benim görüşüm iş görür.
.
Bu da ekran kartı.

sayfanın ilk mesajında verdiğim linklere de bakar mısınız? sizce hepsi arasından en iyi seçenek hangisi olur? bir tek sonuncuda ssd 512 gb 3500 okuma 1900 yazmaya çıkabiliyor, ki onda da nvme2 değil

Baktım hocam çok detaylı inceleme fırsatım olmadı fakat ilk gözüme çarpan 1x16 RAM bu genelde tavsiye edilmiyor 2x8 çok daha iyi, bildiğim kadarıyla Mech serilerinde ısınma var bu konuyu bir araştırın. En son attıgın İtopya sayfasındaki kasa güzel gözüküyor isterseniz SSD'yi XPG 8200 yapabilirsiniz ve son olarak bana göre sistem toplamada kasa en önemli parçalardan bu konuda çok bilgim yok ama kasa konusunu iyice araştırıp gerekiyorsa bütçeyi biraz daha esnetip sistem toplayın. Genelde PSU ile birlikte oluyor kasalar ve tüm sistem ona emanet. Kasanın hava sirkülasyonu aşırı önemli sonradan başınız ağrımasın.

1x16 GB RAM almanızı önermem, internetten biraz araştırma yapıp youtubedeki videoları izlerseniz 2x8 (16GB) RAM'in 1x16 RAMden daha üstün olduğunu görebilirsiniz.

Merhaba, aşağıdaki sistemi 930$+KDV'den temin edebilirim.
R53600MPK | Gigabyte B450M-S2H | 11293-03-40G Sapphire RX5700XT | 2x8Corsair 3000Mhz | Gigabyte 512 M2 1700-1500MB SSD | Sharkoon TG6-RGB | Sharkoon 650W 80+ PSU

Merhaba, aşağıdaki sistemi 930$+KDV'den temin edebilirim.
R53600MPK | Gigabyte B450M-S2H | 11293-03-40G Sapphire RX5700XT | 2x8Corsair 3000Mhz | Gigabyte 512 M2 1700-1500MB SSD | Sharkoon TG6-RGB | Sharkoon 650W 80+ PSU

merhaba, nasıl, nereden ve hangi distribütor garantisiyle. mail ile iletişim kurabiliriz. [email protected]
hocam itopya'daki seçenek tam f/p ürünü oluyor. kasadan anlayan arkadaşlar anakart ve kasanın yeterli olacağını söylediler. xpg 512 gb nvme ile değiştirince 7200 tl, kredi kartına 6 taksitle 7380 tl oluyor...

şimdi aslında ben mağazalarına gidip elden teslim almak, miktarın bir kısmını da peşin verip hafif bir indirim talep etmek istiyordum. ancak pandemi dolayısıyla kapalılarmış. çarşamba açılacak sanırım. itopya'daki kasaların stok durumlarını gözlemleme şansınız oldu mu? sizce çarşambaya kadar stok tükenir mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı