7000-7500 TL sistem toplama

Bütçe
7000-7500
Doğru karar. Ama son bir kez gözden geçireyim o sistemi.
Kasayı bunla değiştirin:
Onun haricinde alınabilir sistem. Hayırlı olsun.

Vatan'dan alsın fakat 80 TL kargo ücreti var.
RTX 2060S indirimdeydi, zamlanmış. Düzenledim sistemi.

Benim attığım sistem daha mantıklı sanki hem 3200 MHz RAM kasa N5MF olarak değiştirilebilir ve 650W High Power PSU var ekstradan NVMe SSD var bunları da göz önüne alalım. NVMe SSD o kadar fark yaratmaz ama bence PSU olarak falan az da olsa ileriye dönük olur.

Peki Haziran'ı bekleme için fikriniz nedir? Bilgisayarımı o zamana kadar zaten pek kullanamayacağım ama fiyatların artmasından da korkuyorum.

Büyük ihtimal fiyatlar artar. Bence paranız varken alın. Ama yılbaşı indirimlerini beklemenizi öneririm.
Vatan'dan alsın fakat 80 TL kargo ücreti var.

Evet Vatan'dan almak daha mantıklı kargo ücretini görmemişim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video biraz aklımı karıştırdı intel konusunda sizle de paylaşmak istedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu video biraz aklımı karıştırdı Intel konusunda sizle de paylaşmak istedim.

Yani içinizde kalmıyıcaksa işlemciyi Ryzen 3600 veya 3600X yapıp anakartı B450 S2H yapabilirsiniz hem RAM'leri tam kapasite hatta overclock bile yapabilirsiniz.

Bu video biraz aklımı karıştırdı Intel konusunda sizle de paylaşmak istedim.

Bu RAM olayından dolayı AMD daha önde özellikle 3600MHz RAM kullanılacaksa. Ama dediğim gibi aradaki fiyat farkına değer mi?

Ve AMD daha ileriye dönük bir sistem B450 alıp ileride Ryzen 5000 serisi ile kullanabilecek fakat B460 belli değil 11. nesil işlemcileri destekleyecek mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı