7000-7500 TL sistem toplama

Bütçe
7000-7500
200'den 1200'e kadar soğutucular var:
RAM 2x8 olacak. 7715TL.

Buradaki anakartı bu yapın. Bütçeden kısmak istiyorsanız işlemciyi R5 3600 yapın. Attığınız sistemden kat kat daha iyidir.

Bu sistemin anakartının değişmesi gerekmez mi?
Bu akşam bütçeyi ne kadar zorlayabileceğime bakacağım.
Umarım zalman kasanın içerisinde sonrada işlemci için ekleyeceğim radyatöre yer vardır

Sağlam bir OC yapmayacaksanız ne anakartın değişmesine ne de 360mmlik radyatöre ihtiyaç var.
Performansta çok büyük etkisi olmayacaksa 3-4 fps için 1000tlye yakın para harcamayı gereksiz buluyorum. 3600mhz olan anakartı yeni gördüm onu kullanmayı düşünüyorum umarım bütçem yeter. Yetmezse de intel kasasını alacağım. Bütün gün boyunca aklımdaki soruları giderip desktek olduğunuz için teşekkür ederim.

Performansta çok büyük etkisi olmayacaksa 3-4 fps için 1000tlye yakın para harcamayı gereksiz buluyorum. 3600mhz olan anakartı yeni gördüm onu kullanmayı düşünüyorum umarım bütçem yeter. Yetmezse de intel kasasını alacağım. Bütün gün boyunca aklımdaki soruları giderip desktek olduğunuz için teşekkür ederim.
Ne demek rica ederim. Ayrıca bir sistem almadan önce kesinlikle bize sorun. Yoksa attığınız hazır sistem gibi kalitesiz parçalarla ucuz sistemlerin eline düşebilirsiniz. Ve size çok sorun çıkarır. Bu arada dediğiniz gibi bu bütçede OC için o kadar para harcamaya değmez.

Kusura bakmayın çok fikir değiştiriyormuşum gibi gelecek ama rtx2060 yerine rx5600xt almak mantıklı mıdır? Ya 250tl daha ucuz bir sistem sunuyor ya da aynı fiyata 3 fanlı versiyonu bulunuyor. Rtx 2060a göre eksik kalan yanları veya artıları nelerdir?

Rtx 2060ın ray tracing performansıyla ilgili güzel şeyler duymadım ama dlss 2.0 ın da önemli bi teknoloji olduğunu ve kartın ömrünü uzatacağına inanıyorum. Sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir?

Yeni konular

Geri
Yukarı