7000 - 8000 TL arasi Intel ve Nvidia tabanli sistem önerisi

Arkadaslar technopat sistem tavsiyeleri kasim ayindan bir sistemi baz alarak söyle bir sey olusturduk ne diyorsunuz?

Bir uyumsuzluk ya da eksik bir sey var midir? Bunu aliyoruz büyük ihtimal, yorumlarinizi esirgemez iseniz sevinirim.

@Jira @Recep Baltaş @Nazım Paşa @Ali Güngör @MF @Yusuf Ensar Ertan @Akif @Asım Demir

Sevgiler :)
Dürüst olmak gerekirse kötü toplanmış. Site almanca fakat toplamaya çalışacağım.

@Neşeli Enginar Sanırım bütçe 9000 TL'ye kadar çıkıyordu. Bütçeyi 20 Euro arttırıp bence GTX 1080 tercih edin.

Gigabyte GeForce GTX 1080 WindForce OC 8G, 8192 MB GDDR5X

Sagol bunu bulman iyi oldu Jira, 30 euro farkla GTX 1080 koyabilecegiz sisteme, gözümüzden kacmis.

Tesekkürler astigmat, önerinizden sanirim PSU'yu alacagim kendi buldugum PSU 750 Watt ama sanirim bu sisteme 750 Watt cok fazla gereksiz. Bir de güzel DDR4 bulmussunuz ama benim buldugum bellekler 3200 MhZ'de calisiyor. Eger 3000 ile 3200 MhZ ile arada bariz bir performans farki yoksa bellekleri de önerilerinizden alacagim. Acaba büyük bir fark olur mu?
Islemci ve GPU konusunda zaten hemfikiriz.
Anakart önerinizi sanirim es gececegim Technopat'in kasim ayi önerisinden pek disari cikmak istemiyorum.

Sistemin son hali söyle

Astigmata seni dinleyip CPU degistirecektim ama 8700K ebay'de gercekten ucuza buldugumuz icin, islemci ileriye yönelik biraz güclü kalsin istiyoruz.

Cok daha ucuz anakartlar da mevcut ama kaliteli ve ileriye yönelik olsun istiyoruz.

Sistem bu haliyle iyi olmus mu?

@Jira @Recep Baltaş @Nazım Paşa @Ali Güngör @MF @Yusuf Ensar Ertan @Akif @Asım Demir

Sistemin son hali söyle

Astigmata seni dinleyip CPU degistirecektim ama 8700K ebay'de gercekten ucuza buldugumuz icin, islemci ileriye yönelik biraz güclü kalsin istiyoruz.

Cok daha ucuz anakartlar da mevcut ama kaliteli ve ileriye yönelik olsun istiyoruz.

Sistem bu haliyle iyi olmus mu?

Hocam cezalıydım. @Nazım Paşa nın dediği gibi yapın. Ek olarak SSD'yi 960 Evo, ekran kartını daha ucuz sıvı soğutmalı Evga GTX 1080 FTW Hybrid yapın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı