7000 TL bütçe ile APU sistem toplamak

Bütçe
7000

Kerwin

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, APU bir sistem toplamak istiyorum.
Gereken özellikler:
-16 GB RAM 3200 MHz.
-240 GB SSD + 1 TB HDD.
-Monitör dahil.

Bilgisayarda olması gereken özellikler bunlar.
Kolay gelsin 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:

Toplam: 7174 TL

Hazır sistem isterseniz R3 4300GE hazır sistem önerebilirim. R5 4650G'nin stoğu bittiği için hazır sistem olarak satışı yok. Sadece Trendyol üzerinde bu mağazada kalmış. Stoğu varken 2000 TL idi.

• Monitör TN panel.
  • SSD 120 GB, 240 istemiş. 120 GB yetmez.
  • 1 TB HDD istemiş, 500 koymuşsunuz.
  • RAM?

RAM var sistemde ben bütçeyi pek aşmadan seçtim parçaları monitör öneriydi bir sürü seçenek var beğenir ya da beğenmez APU sistem alırken arkadaşımın bütçesi buna yetiyordu bunu aldı bir sıkıntısı yok çok şükür
SSD Windows kurması için koydum M.2 koydum SATA değil
HDD 1TB ile değişebilir ben dediğim gibi bütçesine uygun şekilde koydum en kötü ileride bir 500 GB daha alabilir ama işlemci anakart gibi parçalar ilk alırken benim gözümde daha önemli.

RAM var sistemde ben bütçeyi pek aşmadan seçtim parçaları monitör öneriydi bir sürü seçenek var beğenir ya da beğenmez.
Dostum RAM yok sistemde, tekrar bak. RAM yerine Anakart linki koymuşsun.
APU sistem alırken arkadaşımın bütçesi buna yetiyordu bunu aldı bir sıkıntısı yok çok şükür
SSD Windows kurması için koydum M.2 koydum SATA değil.
Sadece Windows kurar. Oyunlar için yetersiz gelir.

TN panel monitör almasını da önermem. Koyduğunuz AOC monitör TN panel.

Son düzenleme:
Kimse de demiyor mu bu bütçede APU toplanmaz diye(özel bir durum yoksa)
Hocam amacınız FPS ise gidin GTX 1650 sistem arayın.
Hocam arkadaş monitör dahil demiş. Monitör dahil olmasa 1650 alınabilir. 1650 sistemler olmuş 6500-7000 TL. APU istediğine göre ileride stok sorunu çözüldüğü zaman güzel bir kart takacak.

Kimse de demiyor mu bu bütçede APU toplanmaz diye(özel bir durum yoksa)
Hocam amacınız FPS ise gidin GTX 1650 sistem arayın.
İşin içinde monitör de var. Monitör zaten 1.200tl. Geriye 5.800 tl kalıyor. Bu fiyata anca GTX 1650 alırım zaten.
Ahh ah.. Gün gelecek rtx'e ucuz diyeceğiz

Toplam: 7174 TL

Hazır sistem isterseniz R3 4300GE hazır sistem önerebilirim. R5 4650G'nin stoğu bittiği için hazır sistem olarak satışı yok. Sadece Trendyol üzerinde bu mağazada kalmış. Stoğu varken 2000 TL idi.
Sistem çok güzel. Ancak monitörün tepkime süresi 5ms

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı