7000 TL dizüstü tavsiyesi

Ahmet Bilge

Hectopat
Daha fazla  
Üniversitede kullanacağım bir bilgisayar almak istiyorum. Maksimum bütçem 7000 lira. Dizüstü bilgisayarlar hakkında pek bir fikrim olmadığı için sizlere danışmak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversitede kullanacağım bir bilgisayar almak istiyorum. Maksimum bütçem 7000 lira. Dizüstü bilgisayarlar hakkında pek bir fikrim olmadığı için sizlere danışmak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.
MSI alın, Monster´a kesinlikle gitmeyin. Şuan kullanıyorum ve 7/24 tartışıyorum kendileriyle. Destek sistemlerini arayın 30 dakika bekletir sonra kapanır sebebi ise bilgisayar yazılımında sorun olmasıymış (!) Sakın daha yüksek parça var diye Monster almayın ve taşınabilirlik açısından 15.6" alın 17.3" daha çok oturaklı kullanım için.

MSI alın, Monster´a kesinlikle gitmeyin. Şuan kullanıyorum ve 7/24 tartışıyorum kendileriyle. Destek sistemlerini arayın 30 dakika bekletir sonra kapanır sebebi ise bilgisayar yazılımında sorun olmasıymış (!) Sakın daha yüksek parça var diye Monster almayın ve taşınabilirlik açısından 15.6" alın 17.3" daha çok oturaklı kullanım için.

Peki diğer markalara sizce hiç yönelmeyeyim mi yani örneğin asus, casper gibi. Dizaynı da biraz önemli benim için ince kenarlı ekranlar çok güzel duruyor. Ama şimdiye dek hiç dizüstü kullanmadım ve alırken nelere dikkat etmem gerekir bilemiyorum.

Peki diğer markalara sizce hiç yönelmeyeyim mi yani örneğin asus, casper gibi. Dizaynı da biraz önemli benim için ince kenarlı ekranlar çok güzel duruyor. Ama şimdiye dek hiç dizüstü kullanmadım ve alırken nelere dikkat etmem gerekir bilemiyorum.
Isınma en önemli konu benim için. Asus alıp memnun olan biri var daha az önce konu açmış fakat şuan onun laptopu 18000₺ :D Hani Asus´un bazı modellerinde ısı problemi varmış bazısı da memnun ondan yorum yapamayacağım. MSI kesinlikle öneririm 5000₺´ye 1050Ti olan laptopu olması gerekiyordu.

Asus, Casper gibi şeyler performans konusunda yarı yolda bırakır.

MSI tarafında 8. nesil i5-8300H işlemcili ve GTX 1050Ti ekran kartlı GL63 öneririm.

MSI GL63 8RD-429XTR I5-8300H 8GB DDR4 GTX1050TI GDDR5 4GB 128GB SSD+1TB 15.

Bu da güzel ancak ben şunu da belirteyim bana hafif, şık tasarımlı, mümkünse ekran kenarlıkları ince, güçlü ve ssd'li bi bilgisayar tavsiye edin desem hangisini tavsiye ederdiniz ? Önerilerinizi beğeniyorum ama 2.7 kg çok ağır ve ben genelde yanımda taşıyacağım. En başta bu bilgileri versem ona göre önerirdiniz elbette, tekrar önerilerinizi bekliyorum, bu haftasonu indirimler falan da varken alsam çok güzel olur :)

@Ahmet Bilge , önceliğiniz ince ve taşınabilirliği üst seviye bir laptop ise PS42'yi öneririm. 1.19 kg ağırlık, IPS ekran, full alüminyum gövde, 12 saat pil ömrü ve 256GB SSD var.

MSI PS42 8RB-217XTR Intel Core i7 8550U 8GB 256GB SSD MX150 Fiyatı
Önerdiğiniz laptop çok iyi fakat maksimum 7K bütçesi varmış :( Keşke ben almadan önce sizede danışsaydım bunu alırdım :D
Bu da güzel ancak ben şunu da belirteyim bana hafif, şık tasarımlı, mümkünse ekran kenarlıkları ince, güçlü ve ssd'li bi bilgisayar tavsiye edin desem hangisini tavsiye ederdiniz ? Önerilerinizi beğeniyorum ama 2.7 kg çok ağır ve ben genelde yanımda taşıyacağım. En başta bu bilgileri versem ona göre önerirdiniz elbette, tekrar önerilerinizi bekliyorum, bu haftasonu indirimler falan da varken alsam çok güzel olur :)
HQ işlemci sorun olmayacaksa MSI Laptop ve Notebook ve Fiyatları - Hepsiburada.com bu linkten bakın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı