7000 TL ile Black Friday indirimlerinde ne almalıyım?

• Konuyu başlatan RPM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 1B

Hangisini önce Almalıyım?

• Oy verenlerin toplamı
    35
Arkadaş 7000₺ demiş ben SSD'yi görmemişim PSU'dan biraz kisilip SSD için bütçe artırılabilir.

Hocam 3800X işlemciyi o fiyata göremedim, arada çok fark yok diye 3700X seçip şu parçaları seçtim:

Hocam 3800X işlemciyi o fiyata göremedim, arada çok fark diye 3700X seçip şu parçaları seçtim:

Hocam bende şaşırdım görünce sanırım bir hata oldu sistemde ama çok fark yok ben zamanında 100 lira farka bulunca almıştım ekstra 500TL değmez.
Hocam bir de 7000TL güzel bir bütçe ben olsam B450 seçmezdim bu fiyat bandında.

Teknobiyotik zorunlu mu hocam daha uygun bulursunuz kesinlikle. Ama sistem dengeli duruyor gayet.

Hocam şöyle yaptım:
Teknobiyotik zorunlu değil, uygun fiyatlı gördüğüm için oradan topladım.

2 tane:
Toplam 7075 TL.

Hocam şöyle yaptım:
Teknobiyotik zorunlu değil, uygun fiyatlı gördüğüm için oradan topladım.

Toplam 7075 TL.

Bence gayet güzel olmuş. SSD zaten anlatmaya gerek yok işlemci çok güçlü RAM'ler gayet iyi anakart gayet güzel kasa çok iyi sadece 750W bir PSU ileride yapılacak bir 3000 serisi upgrade için daha rahat etmenize yarar diye düşünüyorum. High Power kaliteli bir marka model hakkında tam bir bilgim olmasa da.

Bence gayet güzel olmuş. SSD zaten anlatmaya gerek yok işlemci çok güçlü RAM'ler gayet iyi anakart gayet güzel kasa çok iyi sadece 750W bir PSU ileride yapılacak bir 3000 serisi upgrade için daha rahat etmenize yarar diye düşünüyorum. High Power kaliteli bir marka model hakkında tam bir bilgim olmasa da.

Haklısınız ama bütçeyi 750 olan PSU için toparlayamıyorum maalesef, farklı sitelerden alamıyorum çünkü taksit ile alacağım, bütün parçalar veya en az 2 tanesi aynı siteden olmak zorunda.
RTX 3070 için 650W öneriliyordu sanırsam, değerlerin şişirilerek söylendiğini de göz önünde alırsak 600W 80+ Gold bir PSU yetecektir tahminimce.

Haklısınız ama bütçeyi 750 olan PSU için toparlayamıyorum maalesef, farklı sitelerden alamıyorum çünkü taksit ile alacağım, bütün parçalar veya en az 2 tanesi aynı siteden olmak zorunda.
RTX 3070 için 650W öneriliyordu sanırsam, değerlerin şişirilerek söylendiğini de göz önünde alırsak 600W 80+ Gold bir PSU yetecektir tahminimce.

Kaliteli bir PSU yetecektir ben ileriye dönük daha rahat etmeniz için söyledim ama bence çok da dert etmeyin 600W ile 3 ay boyunca 3800X 2080SUPER çalıştırdım hiçbir sorun olmadı hayırlı olsun şimdiden güle güle kullanın.

Kaliteli bir PSU yetecektir ben ileriye dönük daha rahat etmeniz için söyledim ama bence çok da dert etmeyin 600W ile 3 ay boyunca 3800X 2080SUPER çalıştırdım hiçbir sorun olmadı hayırlı olsun şimdiden güle güle kullanın.

Yardımlarınız için teşekkür ederim hocam, sistemi tamamlayınca incelemesini de konu açarak paylaşacağım.

Geri
Yukarı