7000 TL laptop önerisi

Fidias

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
I3 12100f
Asus dual rtx 2060 oc
...
7000 TL civarı bir bütçem var. Kendi çapımda biraz baktıktan sonra aşağıda linkini verdiğim 3 model arasında kaldım. Kiminde ekran kartı biraz daha iyi, kiminde ise malzeme kalitesi, diğerinde ekran 120Hz. Işte bu farklılıklardan dolayı kararsız kaldım. Yani hangi cihaz oynadığım oyundan daha çok zevk almamı sağlar? Ve Açıkçası hangisinin uzun vadede beni daha çok götüreceği en önemli husus. Aldığım vakit beni hiç değilse 4 yıl kadar bir süre için güncel oyunları düşük ayarlarda olsa bile oynatması gerek. En son bilgisayar almamın üzerinden 8 yıl geçti daha SSD görmedim. Gerisini siz hayal edin :)
Aşağıya linkleri bırakıyorum. Konuya hakim arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Son olarak bütçemi daha fazla yükseltme imkanım yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutma düzeni olarak Asus ve Monster benzer bir yapıdalar. MSI'ın soğutması bakır boru sayısından dolayı daha iyi duruyor.

Ben Monster'ı tercih ederdim. Kalite ve soğutma olarak MSİ kadar iyi değil ama donanım olarak daha iyi. Servis hizmetleri de çok güzel.

Soğutma düzeni olarak Asus ve Monster benzer bir yapıdalar. MSI'ın soğutması bakır boru sayısından dolayı daha iyi duruyor.
Peki hocam ben HP kullanırken (10 sene kadar öncesine ait bir PC) 3 haneli sıcaklık değerleri görüyordum. Asus ve monster ile yine 90 üstü görür müyüm ?

Peki hocam ben HP kullanırken (10 sene kadar öncesine ait bir PC) 3 haneli sıcaklık değerleri görüyordum. Asus ve monster ile yine 90 üstü görür müyüm ?
Kimi zaman görebilirsiniz :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Monster önceki modelde daha başarılı olmuş soğutma noktasında :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kimi zaman görebilirsiniz :
Monster önceki modelde daha başarılı olmuş soğutma noktasında :

Her ne kadar Asus tasarım olarak, monster ise daha iyi diyebileceğimiz donanım olarak bana cezbedici gelse de bu değerler yine de iyi değil. özellikle asusta ani değişimler dikkatimi çekti. Monster donanım olarak hala benim aklıma daha çok yatıyor gibi öte yandan MSI, diğer ikisine nazaran daha iyi bir soğutma vadediyor sanki. Hocam peki 1650 ve 1650ti kararımı etkileyecek kadar performans farkı barındırıyor mu ? (90 derecelerde gezen işlemciden sıkıldım artık HP sağolsun. ) Bir de şu 60 Hz ve 120 Hz ekran yenileme oranı var... bunlar oynanışta çok etkiler mi daha doğrusu gidip 60hz MSI alınca tüh ya niye 120 Hz monster almadım der miyim ?
Eğer ekran kartı performansları çok değilse MSI tercih edeceğim gibi.
Arkadaşlar sizleri yoruyorum ama attığım linkteki MSI notebooka ait bir inceleme bulamadım ben. ne yabancı ne yerli bir inceleme videosu göremedim. Bilen varsa buraya linkini bırakabilir mi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı