7000 TL Oyun Sistemi Önerisi

Hocam merhaba, o sistemi almanızı tavsiye etmem. Bu paraya çok daha iyisi toplanabilir.
Ledleri ile birlikte çok güzel görüneceğini düşündüğüm kasa bu şekilde:

Tam 7000TL tutuyor.
Ancak dış görünüşten feragat edip performansa yönelirseniz eğer, bu sistem olabilir:

7125TL toplam. İki kasa da dış görünüş itibari ile çok güzel olacaktır.

Vatan bilgisayar'ın listesinde monitör olmadığı için monitör hariç 7000TL ile bilgisayar tavsiyesinde bulundum. Monitör dahil bütçeniz ne kadar? Ona göre diğer parçaları ayarlayalım. 4K çok güzel gider bu sisteme :)

@Raph Belirttiğiniz fiyata monitör dahil mi? Değilse monitöre ayırdığınız bütçe ne kadar? Oyun sistemi olduğunu belirtmişsiniz. Ekran kartınız nvdia. G-sync destekli 144hz monitör almanızı öneririm. Bütçenizi belirtirseniz marka model ve fiyat bilgisi paylaşabilirim. Ayrıca çözünürlüğü ön planda tutmak istiyorsanız hertz kaybı yaşmamanız için dp port 1.2 sürüm çıkışlı bir monitör almanızı göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Vatan'dan alma pahalı! Adamlara bak Everest PSU tavsiye ediyorlar. :D
Ayrıca AMD Ryzen varken Intel alınmaz bu saatten sonra.
Bu bütçeye hepsini birden alamazsın. Monitörden kısman gerek.

Eki Görüntüle 234595

Arkadaşlar monitör dahil değil bu fiyata. monitör konusundada çok tereddütteyim açıkçası 24 inç 1 ms 144 hz mi alsam yoksa 4K mı alsam daha iyi sonuç alırım bilmiyorum ve gsync freesync'nin de tam olarak ne işe yaradığını bilmemekteyim. toplam 9 bin tl falan monitör dahil olabilir bütçem.ama hani guildwars 2 vs bu tür oyunları en full ayarlarda kasmadan oynamak istiyorum. bana ryzenlerden daha iyi dedi vatandaki arkadaş 7700k 'nın . Oyun olarak ryzen 1800x ten bile daha iyimiş 7700 K dediğine göre arkadaşın.

Arkadaşlar monitör dahil değil bu fiyata. monitör konusundada çok tereddütteyim açıkçası 24 inç 1 ms 144 hz mi alsam yoksa 4K mı alsam daha iyi sonuç alırım bilmiyorum ve gsync freesync'nin de tam olarak ne işe yaradığını bilmemekteyim. toplam 9 bin tl falan monitör dahil olabilir bütçem.ama hani guildwars 2 vs bu tür oyunları en full ayarlarda kasmadan oynamak istiyorum. bana ryzenlerden daha iyi dedi vatandaki arkadaş 7700k 'nın . Oyun olarak ryzen 1800x ten bile daha iyimiş 7700 K dediğine göre arkadaşın.
Abi bana Vatan deme gerçekten tüylerim ürperiyor. O Vatan Bilgisayar'daki elemanlar daha termal macun sürmeyi bilmezken, Ryzen nedir nasıldır nereden bilecek? Birazdan sistemi diziyorum. Ayrıca 2K yüksek HZ tavsiye ederim.

41.jpg

Ryzen 1700 dizdim baktım 1800X dizilir mi diye, bence böyle daha iyi oldu. @Neko

Abi bana Vatan deme gerçekten tüylerim ürperiyor. O Vatan Bilgisayar'daki elemanlar daha termal macun sürmeyi bilmezken, Ryzen nedir nasıldır nereden bilecek? Birazdan sistemi diziyorum. Ayrıca 2K yüksek HZ tavsiye ederim.

Eki Görüntüle 234659
Ryzen 1700 dizdim baktım 1800X dizilir mi diye, bence böyle daha iyi oldu.
@Neko

Hocam eklediğiniz ekran kartı ile asus rog strix arasındaki fark nedir ?

7700K, şuan R5 1600'den daha düşük performansa sahip. Tek çekirdek olarak tüm işlemcilerden üstün olsa da, genel performansta durum bu şekilde. R7 1700, 7700K'dan %70 daha fazla performanslı.

Eki Görüntüle 234659
Ryzen 1700 dizdim baktım 1800X dizilir mi diye, bence böyle daha iyi oldu. @Neko

Bu sisteme bu monitör çok iyi gider:
Viewsonic VX2475SMHL-4K 23.6" 2ms (2xHDMI+MHL+Display) 4K Fiyatı

@Tatar Ramazan Hocam işlemci 1700 yapılırsa 1080TI seçilebilir. Soğutucuya da gerek kalmaz R7 1700'ün stok soğutucusu yeterli olur. 1080TI seçilirse @H. Hüseyin hocamın attığı monitörle çok güzel olur.
Ryzen 1800X gerçekten çok güclü bir işlemci ve bu sistem render amaçlı değilse dediğin gibi yapılması daha mantıklı.

7700K, şuan R5 1600'den daha düşük performansa sahip. Tek çekirdek olarak tüm işlemcilerden üstün olsa da, genel performansta durum bu şekilde. R7 1700, 7700K'dan %70 daha fazla performanslı.

Bu sisteme bu monitör çok iyi gider:
Viewsonic VX2475SMHL-4K 23.6" 2ms (2xHDMI+MHL+Display) 4K Fiyatı
Çok teşekkür ederim hocam pekala 1 ms ile 2 ms arasında çok fark varmı ? son olarakta 4k 60 hz oluyor sanırım değil mi . 144 hz den daha mı önemli 4k diyorsun yani

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı