7000 TL Oyun Sistemi Önerisi

Çok teşekkür ederim hocam pekala 1 ms ile 2 ms arasında çok fark varmı ? son olarakta 4k 60 hz oluyor sanırım değil mi . 144 hz den daha mı önemli 4k diyorsun yani
Senin benim anlayacağımız bir fark yok. Aşağıya ekliyorum listeyi ancak bu ekran kartı için 4K tavsiye ederim. Zaten ekran kartının 4K'da belli oyunlar hariç +100 FPS verceğinden şüpheliyim.
R1700.jpg

Ayrıca Tİ armor modelini seçersen tam 7000TL oluyor. 150TL için GaminX modelini seçmemek olmaz. Seçim tabi size ait.
Ayrıca yenileme hızları ile ilgili bilgiler aşağıdaki linkte.
Monitörlerde Yenileme Hızı ve Tepki Süresi Nedir? - Technopat

Çok teşekkür ederim hocam pekala 1 ms ile 2 ms arasında çok fark varmı ? son olarakta 4k 60 hz oluyor sanırım değil mi . 144 hz den daha mı önemli 4k diyorsun yani
Sade bir dille anlatmak gerekirse 1080 ve üstü bir karta 1080p (FullHD) monitör takarsan çoğu oyun 1080p de o kartın yerinden kalkıp da fps vermek için uğraşmasını sağlamaz.1080 oyuna şöyle bir bakar ve "Bune olum dalga mı geçiyorsun?Alın bunu işlemciye gönderin ondaki gpu buna yeter."der. Yani sen oyunda ayarları düşürürsün fps daha da düşer. Senin yapman gereken seçim 2K 144-165 Hz mi yoksa 4K mı olduğu. (Tercihen 4K.)

Sade bir dille anlatmak gerekirse 1080 ve üstü bir karta 1080p (FullHD) monitör takarsan çoğu oyun 1080p de o kartın yerinden kalkıp da fps vermek için uğraşmasını sağlamaz.1080 oyuna şöyle bir bakar ve "Bune olum dalga mı geçiyorsun?Alın bunu işlemciye gönderin ondaki gpu buna yeter."der. Yani sen oyunda ayarları düşürürsün fps daha da düşer. Senin yapman gereken seçim 2K 144-165 Hz mi yoksa 4K mı olduğu. (Tercihen 4K.)
yani full hd monitör alıpda fazla fps alsan ne yazar en yüksek ayarlarda diyorsun hiç bir işe yaramaz.anladım peki 4k monitör takıpta o ekran kartına 30 - 40 fps almakta görüntüyü bozmaz mı ?

yani full hd monitör alıpda fazla fps alsan ne yazar en yüksek ayarlarda diyorsun hiç bir işe yaramaz.anladım peki 4k monitör takıpta o ekran kartına 30 - 40 fps almakta görüntüyü bozmaz mı ?
1080 Ti seçimini yaparsan 60 fps alırsın.İnternetten 30 fps oyun videosu araştır. 40 civarlarına geldikten sonra ben hiçbir takılma görmüyorum. Ve 4K gerçekten ayrı birşey.

Eğer 30 fps için mi aldım ben bu kartı dersen ayarları ultra yerine çok yüksek yaparsın.

GTX 1080Ti kartı her oyunu 4K 60FPS+'da oynatabilir optimizasyon sıkıntı olmadığı sürece. Ki 4K apayrı bir dünya. Bu bütçeye 1080p veya 2K yakışmaz.
Baktım şimdi 4K FPS değerlerine, çoğu oyun 60 FPS'nin üstünde zaten. Belli oyunlar var tabi tam optimizasyon sağlanmayan Watch Dogs 2 mesela 45 FPS alıyormuş ultra ayarlarda.

GTX 1080Ti kartı her oyunu 4K 60FPS+'da oynatabilir optimizasyon sıkıntı olmadığı sürece. Ki 4K apayrı bir dünya. Bu bütçeye 1080p veya 2K yakışmaz.
Geleceğe yönelik demiştim.Dediğinize katılıyorum.

Baktım şimdi 4K FPS değerlerine, çoğu oyun 60 FPS'nin üstünde zaten. Belli oyunlar var tabi tam optimizasyon sağlanmayan Watch Dogs 2 mesela 45 FPS alıyormuş ultra ayarlarda.

RYZEN işlemciler Vatan PC'de geldiği gibi tükeniyor. Özellikle R7 1700 ve R5 1600.
Millet işi öğrenmiş. İntel almıyorlar pek. Mağazaya giderseniz işte böyle önerirler. Yanına Everest PSU da verirler. Yaparlar. :)

Hepiniz çok sağolun yorumlarınız için sanırım ryzen 1700 alacağım. lakin oyun için bana teknobiyotikte i7 7700k yı önermişti ama, tabiki sizler tecrübelisiniz. Peki sizce AMD Ryzen ™ 7 1800X 3.6GHz, GTX1080Ti 11GB 352Bit, 16GB DDR4, 2TB HDD+500GB SSD 850W 80+ Gold Oyun Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC bu hazır sistem nasıl ?

Hepiniz çok sağolun yorumlarınız için sanırım ryzen 1700 alacağım. lakin oyun için bana teknobiyotikte i7 7700k yı önermişti ama, tabiki sizler tecrübelisiniz. Peki sizce AMD Ryzen ™ 7 1800X 3.6GHz, GTX1080Ti 11GB 352Bit, 16GB DDR4, 2TB HDD+500GB SSD 850W 80+ Gold Oyun Bilgisayarı - Oyuncu Masaüstü - Oyuncu PC bu hazır sistem nasıl ?
Gereksiz pahalı bir sistem. Sadece kasa için 10.000TL ayıracaksanız eğer iç olarak da dış görünüş olarak da çok daha iyisini tavsiye edebiliriz.
Herkes elinde kalan parçayı satmaya çalışıyor. Satıcıya sormak çok mantıklı olmaz. Daha kötü performans alacak olsaydınız kesinlikle tavsiye etmezdik (y)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı