7000 TL PC toplama

Peki hocam R7 5600G APU'lu sistemi unutuyorum öyleyse çünkü çok fazla Update yapan birisi değilim. Apusuz olarak genelde R5 2. Nesil ve 3. Nesil fazla çıkıyor karşıma. Bunları R7 1. Nesile tercih etmeli miyim?
Hocam yeni nesil daha iyidir çoğunlukla r5 3. nesil daha iyi bir seçim olacaktır.

Hocam attığınız bilgisayarı asla almayın işlemcileri çok eski 2. nesil falan oluyor PSU'ları acayip kötü her an patlayabilir. Görünüşü güzel diye aldanmayın sakın. Hepsiburada, Trendyol, N11 gibi sitelerden bilgisayar almamanızı tavsiye ederim. Bu siteler yerine GameGaraj, Sinerji, Teknobiyotik, İtopya, gibi siteleri tercih etmeniz en doğru seçenek olacaktır. Eğer biraz daha para biriktirip ekran kartlı bir sistem almak isterseniz GTX 1650'li sistemler var onları önerebilirim size. Sistemin FPS değerlerini görmek istiyorsanız attığım linkte aşağılarda oyun testi videosu var oradan bakabilirsiniz değerlere.

Hocam şimdi şöyle söyleyebilirim ek olarak. Siz monitör dahil 7.000 TL demişsiniz ve 144 Hz monitörler 2.000 TL gibi bir fiyattan başlıyorlar ve 5.000 TL kalıyor geriye. Bu 5.000 TL ile 2. el almak mantıklı oluyor fakat ben illaki sıfır almak istiyorum derseniz APU sistemler önerebiliriz mesela şimdi atacağım sistem gibi. Toplam fiyatı 5.886 TL yapıyor.

Çift kanal RAM olduğundan dolayı aldığınız performans çok daha fazla olacak.

Son düzenleme:
Hocam Turbox Izoly sıfır parça satmıyor ve dandik parça satıyor en basit işlemci 2010 yılında piyasaya sürülmüş ikinci el parçalardan bilgisayar topluyup satıyorlar kesinlikle Turbox veya Izoly marka bilgisayar almayınız ayrıca içindeki PSU = C4.
Daha bilindik yerlerden bilgisayar almayı deneyiniz.

Yakın bir zamanda ekran kartı takacaksan APU mantıklı ama ekran kartı takmayacaksan yakın bir zamanda GTX1050 Ti performansı APU performansından kat ve kat iyi.

Tamam teşekkürler Hepsiburada'da genellikle Turbox ve Izoly satıyorlar başka güzel bir site önerir misin yani ben hangi parça hangisiyle uyuşuyor bilmiyorum yani hazır bilgisayar satan bir site.
Hocam attığınız bilgisayarı asla almayın işlemcileri çok eski 2. nesil falan oluyor PSU'ları acayip kötü her an patlayabilir. Görünüşü güzel diye aldanmayın sakın. Hepsiburada, Trendyol, N11 gibi sitelerden bilgisayar almamanızı tavsiye ederim. Bu siteler yerine GameGaraj, Sinerji, Teknobiyotik, İtopya, gibi siteleri tercih etmeniz en doğru seçenek olacaktır. Eğer biraz daha para biriktirip ekran kartlı bir sistem almak isterseniz GTX 1650'li sistemler var onları önerebilirim size. Sistemin FPS değerlerini görmek istiyorsanız attığım linkte aşağılarda oyun testi videosu var oradan bakabilirsiniz değerlere.

Hocam şimdi şöyle söyleyebilirim ek olarak. Siz monitör dahil 7.000 TL demişsiniz ve 144 Hz monitörler 2.000 TL gibi bir fiyattan başlıyorlar ve 5.000 TL kalıyor geriye. Bu 5.000 TL ile 2. el almak mantıklı oluyor fakat ben illaki sıfır almak istiyorum derseniz APU sistemler önerebiliriz mesela şimdi atacağım sistem gibi. Toplam fiyatı 5.886 TL yapıyor.

tamam çok teşekkür ederim

Son düzenleme:

birde yani sıfır almayabilirim yani büyük ihtimalle ikinci el alırım emin değilim ama ikinci el alırsam çok daha fazla performans alabilirim sanırım

Tamam teşekkürler Hepsiburada'da genellikle Turbox ve Izoly satıyorlar başka güzel bir site önerir misin yani ben hangi parça hangisiyle uyuşuyor bilmiyorum yani hazır bilgisayar satan bir site.

Hocam önerebileceğim siteler GameGaraj, Sinerji, Teknobiyotik, İtopya, İncehesap, İnventus gibi siteler önerebilirim. Aklıma gelmeyenlerde var tabii.

Bir de yani sıfır almayabilirim yani büyük ihtimalle ikinci el alırım emin değilim ama ikinci el alırsam çok daha fazla performans alabilirim sanırım

Hocam 2. el alacaksanız hem güvenilir olmalı hem de sisteme birkaç test yapmalısınız çünkü sistemde mining yapılmış olabiliyor.

Hocam bu forma gelen ve sistem bilgisi olmayan çoğu kişi ilk olarak bu markaları öneriyor çünkü dış görünüşüne aldanıyorlar. Bende ilk bu forma geldiğimde Turbox, Izoly gibi kötü markalı sistemleri sormuştum.

Geri
Yukarı