7000 TL Sinerji Sistem Önerisi

NecipCan

Hectopat
Yer
Gaziantep/Nizip
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, 7000 TL sistem toplamak istiyorum. Amacım full oyun, render. 7000 TL'ye en güzeli hangisi olabilir? Laptop alsam yine performans alabilir miyim? Gezmiyorum, gezen birisi de değilim. Evde günümü geçiriyorum. Kasa da toplayabilirim 7000 TL. Bir yardımcı olursanız çok sevinirim. Peşin kredi kartı ile ödeyeceğim, Sinerji'den toplamak istiyorum. Umarım bir sakatlık çıkmaz şu toplama işimde. :) Hayırlı günler, yardım edenlere şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, 7000 TL sistem toplamak istiyorum. Amacım full oyun, render. 7000 TL'ye en güzeli hangisi olabilir? Laptop alsam yine performans alabilir miyim? Gezmiyorum, gezen birisi de değilim. Evde günümü geçiriyorum. Kasa da toplayabilirim 7000 TL. Bir yardımcı olursanız çok sevinirim. Peşin kredi kartı ile ödeyeceğim, Sinerji'den toplamak istiyorum. Umarım bir sakatlık çıkmaz şu toplama işimde. :) Hayırlı günler, yardım edenlere şimdiden teşekkür ediyorum.
Sadece kasa mı? Monitör ya da klavye, mouse gibi ekipmanlar lazım mı?

Monitör dahil değil sanırsam, çünkü bashetmediniz. Şöyle bir şey düşündüm;

İşlemci: İ7 6800K
Anakart: MSI X99A SLI Plus
RAM: Corsair Vengeance LPX 16 (2x8) GB 2800 Mhz
Ekran Kartı: Evga GTX 1080 SuperClocked ACX 3.0
HDD: Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM
SSD: Samsung 850 Evo 250 GB
İşlemci Soğutucu: Akasa Venom A10
Kasa: Corsair Carbide Spec-01
Güç Kaynağı: Aerocool KCAS 80+Bronze 750 W

Genel Toplam 7144 TL
Havale/EFT ile 7073 TL

Sinerji'den toplandı.

Merhabalar sayın Technopat ahalisi, 7000 TL bir hazır sistem beğendim.
Önerilerinizi bekliyorum. 7000 TL fiyata daha iyisi toplanabilir mi? MSI markayi öneriyor musunuz? Bu gece sipariş verilecektir.

Bir sorunum var;

Hazır sistemdeki 700W, ileride 1080 SLI için 750W gereklidir.
Bunu nasıl aşayım? Bazı arkadaşlar +80 sertifikalı, bir şey olmaz dedi. Size danışayım dedim ben de. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
-Intel core i7 6700K işlemci
-Gigabyte Z170X Gaming 7 anakart
-Evga gtx 1080 SC Acx 3.0 ekran kartı
-Corsair DP 2x8GB DDR4 3000 MHz RAM
-Samsung 850 evo 500 GB SSD
-WD black 2 TB 7200 RPM HDD
-Corsair hydro H100i Gtx sıvı soğutma
-Aerocool kcas 80+ 600W güç kaynağı
-Aerocool aero800 kasa

Merhabalar sayın Technopat ahalisi, 7000 TL bir hazır sistem beğendim.
Önerilerinizi bekliyorum. 7000 TL fiyata daha iyisi toplanabilir mi? MSI markayi öneriyor musunuz? Bu gece sipariş verilecektir.

Bir sorunum var;

Hazır sistemdeki 700W, ileride 1080 SLI için 750W gereklidir.
Bunu nasıl aşayım? Bazı arkadaşlar +80 sertifikalı, bir şey olmaz dedi. Size danışayım dedim ben de. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
SLI için yetmeyebilir. Sonuçta güç kaynakları gücün hepsini veremiyor. Bu nedenle 80+White, Bronze, Silver, Gold, Platinum ve Titanium diye sertifikalar var. Sertifika ne kadar artarsa, belirtilen enerjiye o kadar yakın bir enerji elde edersin. Yani 750 W 80+Bronze olsa bile, o gücün tamamını veremeyeceği için işe yaramaz. Biz SLI için boşuna mı 80+Gold 850 W öneriyoruz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı