7000 TL Sistem Önerisi

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba yeni bir sistem topluyorum. Sizden şu sorularıma cevap rica edecektim :
1 - Seçtiğim parçalar birbirleriyle uyumlu mu ?
2 - Aynı fiyata daha iyisi var mı ?
3 - Ekran kartı olarak MSI GTX980Ti düşünüyorum fiyat/performans bazında uygun mudur ?

vtn.jpg

Şu anda anakart ve SSD siparişini verdim. Diğerleri için tavsiyelerinizi bekliyorum.
Monitör için şu ürünü beğendim iyi midir tavsiye eder misiniz ?
ASUS 24" VG248QE 1ms 144Hz Full HD HDMI+DP 3D Gaming Monitör
Genel olarak monitör dahil sistemim 7000 lirayı buluyor bütçem de bu kadar 7000 lirayı geçmeyecek tavsiyelerde bulunmanızı rica ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sisteminiz gayet güzel, fakat ekran kartı olarak KESİNLİKLE GTX 980 Ti tercih etmeyiniz. Çünkü GTX 1070 tercih etmek hem çok daha ucuz, hem de çok daha performanslı olacaktır. Sanırsam 980 Ti ile birlikte bütçenizi tamamlıyor, eğer bütçenizi aşmazsa 1080 alıp monitörü 2K yapmanızı tavsiye ederim. Eğer 1080 bütçenizi aşarsa 1070 alabilirsiniz, fakat yanında yine de 2K monitör alınmalıdır bana göre. 1000 Tl'ye 2K IPS monitör rahatça bulunur.

Hayır Full HD yani 1080p, o fiyata 144hz 2K imkansız gibi bir şey, ki bence prof. değilseniz öncelikli olan şey hertz değil çözünürlüktür. O yüzden ASUS VX24AH modelini öneririm.

image.jpeg
@CJack60 haklısınız ama kasayı çok beğendim o yüzden.Hatta bugün hemen gidip aldım kasayı.

image.jpeg
Arkadaşlar anakart ve ssd geldi.

image.png

Arkadaşlar ekran kartını gtx980 sıvı soğutucuyu nepton 240m ile değiştirdim. Şunu sormak istiyorum 2*8 DD4 Ram almam gerekiyor fakat Mhz ve CL değerleri ne anlama geliyor bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim bugün ram siparişini de verirsem hafta sonuna kalmadan sistemi toparlıyabileceğim.

Eki Görüntüle 177862 @CJack60 haklısınız ama kasayı çok beğendim o yüzden.Hatta bugün hemen gidip aldım kasayı.

Eki Görüntüle 177903 Arkadaşlar anakart ve ssd geldi.

Eki Görüntüle 177904
Arkadaşlar ekran kartını gtx980 sıvı soğutucuyu nepton 240m ile değiştirdim. Şunu sormak istiyorum 2*8 DD4 Ram almam gerekiyor fakat Mhz ve CL değerleri ne anlama geliyor bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim bugün ram siparişini de verirsem hafta sonuna kalmadan sistemi toparlıyabileceğim.

GTX980 yerine daha ucuz bunu al. 2 senelik GTX980 alırsan hayatının hatasını yaparsın önerdiğim ekran kartı 980Ti'den bile performanslı ve yenidir.

@Recep Baltaş @Ali Güngör
Anakarta göre ram tavsiye eder misiniz. Mhz ve CL değerleri ne anlama geliyor bilmiyorum. Hangisini almalıyım ?
2400 Mhz ram ve 3000 Mhz ram ler var arasındaki fark nedir ?

GTX980 yerine daha ucuz bunu al. 2 senelik GTX980 alırsan hayatının hatasını yaparsın önerdiğim ekran kartı 980Ti'den bile performanslı ve yenidir.
Ekran siparişini verdim vatandan şimdi arayıp iptal ettirmeye çalışacağım iptal olursa 1070 alacağım.Umarım sorun çıkarmazlar.

@CJack60 Bu Ram mhz leri ne anlama geliyor anakartım yukarıda sizce hangi ram i almalıyım.

Kargo yoldaysa bile kutusunu bile açmadan iade eder değiştirirsin. Dua et ki kargoda olmasın. Bir sürü uğraş çıkar. Oyun sistem topluyorsan MHZ APU sistemlerde önem arz eder. CL yani gecikme değeri daha önceliklidir. Bu bağlamda ben olsam bundan iki tane alırdım. Vatan haricinde başkan yerden alma imkanın olsa en düşük CL12 kesinlikle bunu al derdim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı