7000 TL Sistem Önerisi

eren bahar

Hectopat
Daha fazla  
Maksimum 7000 TL'ye sistem toplayacağım. Fiyatlardan dolayı birkaç ayı bulur. OC yapabileceğim bir sistem önerisi istiyorum. Kasa yüksek ihtimal NZXT S340 olucak.

Teşekkürler yardımın için monitör dahil olmayacak monitör olarak 7000 TL ye ek AOC AGON 27" AG272FCX HDMI DP 144hz FreeSync Full HD Curved Gaming Monitör | ITOPYA bu monitörü alacağım sadece bana sistem lazım.

Ort. GTX 1070 8GB , 2X8 16 GB RAM, 240 SSD, 1TB HDD, İ7 7700K/ i5 8600K, böyle bir sistem düşünüyorum OC yapabileceğim ve ort. 7000 tl olucak. Sizden ricam bu tarz bir sistemden en rahat performansı almak için PSU, motherboard, ekran kartı markası

Teşekkürler yardımın için monitör dahil olmayacak monitör olarak 7000 TL ye ek AOC AGON 27" AG272FCX HDMI DP 144hz FreeSync Full HD Curved Gaming Monitör | ITOPYA bu monitörü alacağım sadece bana sistem lazım.

Ort. GTX 1070 8GB , 2X8 16 GB RAM, 240 SSD, 1TB HDD, İ7 7700K/ i5 8600K, böyle bir sistem düşünüyorum OC yapabileceğim ve ort. 7000 tl olucak. Sizden ricam bu tarz bir sistemden en rahat performansı almak için PSU, motherboard, ekran kartı markası
PSU olarak COOLER MASTER alabilirsiniz 700W.Anakart olarakda zaten (8. nesil için için)ASUS Z370/(7700k için)MSİ Z270.
Ekran kartı olarak da zaten markadan markaya performans değişmez (en fazla 2-3 fps)ASUS,MSİ,EVGA alabilirsiniz.

İşlemci stoğu var, ekran kartı diğer mağazadan getirebilir ve stok görünüyor. Arkadaş parası olduğu sürece bellek yada SSD takviyesi yapabilir ama oyunu oynatan ekran kartıdır. Oyun için ekran kartına yatırım yapmak her zaman en nemli kriterdir.

İşlemci stoğu var, ekran kartı diğer mağazadan getirebilir ve stok görünüyor. Arkadaş parası olduğu sürece bellek yada SSD takviyesi yapabilir ama oyunu oynatan ekran kartıdır. Oyun için ekran kartına yatırım yapmak her zaman en nemli kriterdir.
1070 Tİ ile 1080 arasındaki fark çok büyük değil bu sistemin çok üstün yanı var.Haklısınız ekran kartına önemli yük biniyor ama arkadaşa ilerde çok fazla güncelleme çıkarmamak için 1070 Tİ'lı sistem idealdir.1070 Tİ'ı satıp ileride para koyup 1080,1080 Tİ alabilir.Benim görüşüm.

Bu ilk bahsettiğiniz sistem iyi midir acaba? Yani soğutucusu anakartı vb işimi uzun yıllar görür mü? Bilgisayarı sadece oyun için kullanacağım ve çoğunluk olarak PUBG oynayacağım.
Soğutucusu sıvı soğutma baktıysanız görmüşsünüzdür.PUBG'yi çok rahat oynatır Ultra ayarlarda bile hiç kasmadan oynatabilecek bir sistemdir.Kesinlikle çok uzun yıllar sizi götürür.İçinde i7 7700k'dan daha iyi bir işlemci var.Ekran kartı oldukça güçlü 1080'e yakın performans sağlıyor.Ayrıca 2TB Harddiski var yani bol bol oyun yükleyebilirsiniz videolarınızı saklayabilirsiniz.Anakartı zaten Z serisi istediğiniz gibi Overclock yapabilirsiniz.Sistem her anlamda güzel bence.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı