7000 TL'ye Bilgisayar Toplama

Bütçe
7000 TL civarları

neo_70

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. 35 yaşında matematik öğretmeniyim. 12 yıllık bilgisayarımın fan sesinin dayanılmazlığı, zamanla yavaşlaması gibi sebeplerle, bilgisayarımı değiştirmem gerekiyor. Biraz araştırma yaptım ama sizlerinde önerilerine ihtiyacım var.
Bilgisayarda şu özelliklerin olmasını istiyorum;
1.) Hızlı çalışabilmeli, hızlı açılıp-kapanmalı ve birden çok işlemleri takılmadan ve bekletmeden yapabilmeli.
2.) Sessiz ve sakin olmalı. Şu an ki yeterince kafamı şişiriyor. O yüzden sessiz olması önemli.
3.) PC'de pek oyun oynamam. Vaktim de yok açıkçası. Belki ara sıra bu oyun nasılmış diye merak edersem denemek için oynarım anca.
4.) Genelde gördüğüm kadarıyla RGB kasalar revaçta. Ancak ben o kadar ışıklı olmasını istemiyorum. Çok az RGB ile ben buradayım dese yeterli.
5.) Kasanın sağlam ve şık olması hoşuma gider.
6.) Kasanın kurulumu bitip kapandıktan sonra açıp kurcalamam. 8-10 sene kullanabileceğim sağlam ve beni uğraştırmayacak bir bilgisayar olsun.

Fiyat olarak 7000 TL civarlarında olsun. Fazla borçlanmayalım. 😁 Sadece kasa. Monitörüm var.

Şimdiden okuyup, fikir beyan eden herkese teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Bence 7000TL almanıza değmez hocam. Bi tane apu sistem alsanız işinizi görür, SSD'yi 512GB falan alın. 2000-3000TL'lik bişey işinizi görür. Linki bırakayım; Sinerji AMD Ryzen APU Hazır Sistem
İleri de belki ekran kartı felan takarım. Apu sistemlerde de ekran kartı darboğaz yapabilir diye biliyorum hatam yoksa. O yüzden yine ekran kartı da olan apu olmayan bir sistem tercihim olur.

Hocam o zaman fan sesi olmalı. Bi gaming kasa alsanız oyunda oynarsınız işlerinizi de halledersiniz. Ama fan sesi az çok olucak.

hayırlı olsun şimdiden.

Hocam o zaman fan sesi olmalı. Bi gaming kasa alsanız oyunda oynarsınız işlerinizi de halledersiniz. Ama fan sesi az çok olucak.
O kadar ses olacaksa yapacak bir şey yok.

hayırlı olsun şimdiden.
Eyvallah.

Hayırlı olsun şimdiden.
Güzel sistem. SSD AS340 ile değiştirilse güzel olur.
@neo_70 Mümkünse 860 Evo ya da Ultra3D alın.

Kasayı da bununla değiştirin;

Geri
Yukarı