7000MAH bataryanın bu kadar hızlı bitmesi normal mi?

Tntlost

Centipat
Yer
Türkiye
Cihaz 1 aylık 7000MAH bataryası olmasına rağmen 10 dakikada %1 pil gidiyor video izlerken, Brave'de veya Discord'da gezerken aynı oyundada fazla fark olmuyor teknik desteğe göndermeden önce yapabileceğim bir şey var mı? Tecno pova 3.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230101-121317.jpg
    Screenshot_20230101-121317.jpg
    35,8 KB · Görüntüleme: 48
Cihaz 1 aylık 7000MAH bataryası olmasına rağmen 10 dakikada %1 pil gidiyor video izlerken, Brave'de veya Discord'da gezerken aynı oyundada fazla fark olmuyor teknik desteğe göndermeden önce yapabileceğim bir şey var mı? Tecno pova 3.

Dostum öncelikle ekran 120Hz falansa 60 yaparsan pil daha uzun gider farkı görürsün, 2. olarak 7000, 5000 olayları tamamen yalan o bataryanın kapasitesi orijinal kullanılabilir kapasitesi örnek powerbanklarde üzerinde yazar 10000 fakat kullanılabilir 8000 falan olur. Eğer hiçbiri değilse bu saydıklarımın pili arızalı olabilir.

Samsung M51 var bende, muhtemeln bu telefondan bahsediyorsunuz. 2 senedir kullanıyorum. Şarjı en fazla %85 dolduruyorum. Akşam yatarken %20 kalmış oluyor. Çok fazla açık tutuyorum telefonu, sürekli youtube falan açık.

Dostum öncelikle ekran 120Hz falansa 60 yaparsan pil daha uzun gider farkı görürsün, 2. olarak 7000, 5000 olayları tamamen yalan o bataryanın kapasitesi orijinal kullanılabilir kapasitesi örnek powerbanklarde üzerinde yazar 10000 fakat kullanılabilir 8000 falan olur. Eğer hiçbiri değilse bu saydıklarımın pili arızalı olabilir.

60Hz de 90Hz de ve otomatik yenileme hızında da aynı telefonun içini acamiyacagim için bakamıyorum.

Bence süreler normal. Benim de telefonum 7000 mAh ve ilk aldığım zamanlar 13 saat 44 dakika ekran süresi veriyordu tam şarjda. Eğer fazladan şarj etmediysen 10 saat ekran süresinde %34 kalmış.

10 saat açık bıraktığımı hatırlamıyorum sanki değerleri yanlış hesaplıyor kamera kullanımınada 1 gün yazıyordu o kadar kullanmamistim.

Samsung M51 var bende, muhtemeln bu telefondan bahsediyorsunuz. 2 senedir kullanıyorum. Şarjı en fazla %85 dolduruyorum. Akşam yatarken %20 kalmış oluyor. Çok fazla açık tutuyorum telefonu, sürekli YouTube falan açık.

Tecno pova 3, ekran 6.95 inç olduğu için olabilir mi?

Samsung M51 var bende, muhtemeln bu telefondan bahsediyorsunuz. 2 senedir kullanıyorum. Şarjı en fazla %85 dolduruyorum. Akşam yatarken %20 kalmış oluyor. Çok fazla açık tutuyorum telefonu, sürekli youtube falan açık.
Tecno Pova 3 demiş arkadaş. Ben de M51 kullanıyorum, günde 3-4 saat ekran sürem oluyor genelde. 3 gün şarj etmeden götürüyor beni.

Babam tecno Pova'yı pili sebebi ile almak isteyince biraz araştırdım, tıpkı Samsung M20 gibi kapasite rakiplerinden büyük ancak kullanıcıya bu durum pek de öyle yansımıyor. Yani cihaz 7000 mAh ama sanki 5000 MAh'lik rakipleri ile denk bir performansa sahip gibi. Burada da IPS ekran, MTK işlemci ve bence cihazın yazılımsal olarak pil odaklı yeterince optimize edilememiş olması sağlıyor.
Ancak yaklaşık 10 saatlik kullanımda cihaz %65 seviyesinde bir pil tüketmiş ki bu bize cihazın 14 saat civarında bir ekran süresi verebileceğini gösteriyor ki bence batarya kapasitesinden bağımsız olarak 10 saat üzerine çıkabilen her cihaz yeterince başarılıdır.

60Hz de 90Hz de ve otomatik yenileme hızında da aynı telefonun içini acamiyacagim için bakamıyorum.

10 saat açık bıraktığımı hatırlamıyorum sanki değerleri yanlış hesaplıyor kamera kullanımınada 1 gün yazıyordu o kadar kullanmamistim.
Aynı olamaz eğer size aynı geliyorsa 60hz kullanarak pil ömrünü uzatabilirsiniz. Ayrıca o reklamlardaki 10 saate KADAR pil ömrü kısmı ise en iyi olarak diyor, mesela parlaklığı 0 yap güç tasarrufunu fulle vs.

Aynı olamaz eğer size aynı geliyorsa 60hz kullanarak pil ömrünü uzatabilirsiniz. Ayrıca o reklamlardaki 10 saate KADAR pil ömrü kısmı ise en iyi olarak diyor, mesela parlaklığı 0 yap güç tasarrufunu fulle vs.
Öyle her şeyi en düşüğe alıp ultra pil tasarrufuna alsam 20 saati çok rahat alırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı