Şarjın hızlı bitmesi soket ile ilgili mi ?

Caner M.

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar.

İki gün önce telefonumun şarjı çok hızlı bittiği için Samsung servisine verdim bu gün aldım şarj soketi değişti dediler. Ben sorunu bataryada zannediyordum ancak batarya testine baktığımda %90 performans vermiş. Sizce şarjın çok hızlı inmesi soket ile ilgili miydi ?

Merhaba hocam. Soketle ilgili olabilir. Şöyle bir deneyimimi paylaşayım seninle:

Galaxy SII kullanıcısıyım. 2 kere batarya değiştirdim fakat telefonun şarjı kapatıp açınca %100'den %30'a falan düşüyordu. Geçenlerde şarj aletim yerine 1 hafta USB'den şarj etmeyi denedim. USB kablom aynı. Fakat hiçbir problemim kalmadı bataryayla ilgili artık. Üstelik şarjım da uzun süre boyunca dayanıyor. Şarj aletimle denediğimde ise sorun yeniden oluşuyor. Demek istediğim şu, şarj soketi bazen çalışıyor hatta şarj ediyor görünse de gerçekte işler yürümüyor olabiliyor. Çünkü sadece pinlerin temas etmesi dahi işletim sistemine ''Şarj ediliyor'' sinyalinin gitmesi için yeterli.

Telefonu şimdi şarjdan çıkarttım yeni format atıldığı için uygulamaları güncelleyeyim dedim şarjım 90 oldu (15 dakika içinde) daha sonra yeniden başlatayım dedim 90 dan 84 e düştü (sadece yeniden başlattım). Bataryada sorun yok dediler soket değişti bence sorun şarj makinesinde sizce olabilir mi ?

Telefonu şimdi şarjdan çıkarttım yeni format atıldığı için uygulamaları güncelleyeyim dedim şarjım 90 oldu (15 dakika içinde) daha sonra yeniden başlatayım dedim 90 dan 84 e düştü (sadece yeniden başlattım). Bataryada sorun yok dediler soket değişti bence sorun şarj makinesinde sizce olabilir mi ?

Soket değiştiğine göre bataryada %90 iyi göründüğüne göre şarj cihazınızı değiştirip birde öyle deneyin?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı