7000TL Gaming Laptop Önerisi

@Manyyak hocam yeni yönetmelik getirilmiş sanırım gümrükten geçen ürünlere alt sınır değişti falan diyorlardı bu etkiler mi bizi? Tarif ettiğiniz şekilde sıkıntısız alınabiliyorsa amazon çok iyi olur bizim için.Bir de msi laptop aldığımız takdirde garanti durumu ne oluyor ?

@Manyyak hocam yeni yönetmelik getirilmiş sanırım gümrükten geçen ürünlere alt sınır değişti falan diyorlardı bu etkiler mi bizi? Tarif ettiğiniz şekilde sıkıntısız alınabiliyorsa amazon çok iyi olur bizim için.Bir de msi laptop aldığımız takdirde garanti durumu ne oluyor ?
Henüz değişmedi. Ayrıca sınır 75 EUR değerinden 30 EUR değerine düşecek. Sen zaten gümrük vergi sınırının üzerinde aldığın için hiç bir değişiklik yok. MSI alındığında garanti ne oluyor bilmiyorum. Amazon'dan herhangi bir ürün alındığında yanlış bilmiyorsam 6 ay içerisinde ürünle ilgili oluşan kullanıcı kaynaklı olmayan sorunlarda ilgileniyorlar. MSI uluslar arası garanti sağlıyorsa MSI oradan alıp burada da garantilik durum olduğunda ilgilenirler. Ama uluslar arası garantisi var mı bilmiyorum.

Amazon.com dan alabiliyormuyuz peki ? Aynı şekilde
Amazon.com üzerinden alırsan kargo ücreti ödüyorsun. Fiyatlar farklı olabilir. Amazon.de'de EUR üzerinden, amazon.com'da USD üzerinden hesaplanıyor. Bakayım, geri dönüş yapayım sana.

Düzenlendi: Amazon.com üzerinde Türkiye gönderimi yapılan notebook sayısı çok az. Onlar da GTX 1060 falan yok, GTX 970M, 960M var. Amazon.de'yi tercih etmen gerek.

Beyler soyle bir durum sozkonusu yanlis biliyorsam lutfen duzeltin. Mesela 1000 dolarlik bir bilgisayar alicaksiniz bu urunun vergisi olucagi icin oncelikle 1.2 ile carpicaz yani 1000x1.2=1200 sonrada dolar kuru ile carpiyoruz yani dolar suan 3.64 civari olmasi gerek duz hesap 3.60 la carpalim 1200x3.6=4320 lira yapiyor. Yani 1000 dolar diyip hemen 3.60 la carpmiyoruz o 1.2 vergi oluyor diye biliyorum.

Beyler soyle bir durum sozkonusu yanlis biliyorsam lutfen duzeltin. Mesela 1000 dolarlik bir bilgisayar alicaksiniz bu urunun vergisi olucagi icin oncelikle 1.2 ile carpicaz yani 1000x1.2=1200 sonrada dolar kuru ile carpiyoruz yani dolar suan 3.64 civari olmasi gerek duz hesap 3.60 la carpalim 1200x3.6=4320 lira yapiyor. Yani 1000 dolar diyip hemen 3.60 la carpmiyoruz o 1.2 vergi oluyor diye biliyorum.
Tamam işte, arkadaş 7000 TL PC istiyor. 1427 euro da 6400 TL civarı yapıyor her şeyiyle toplam. Türkiye'den 6700'e GTX 1060'lı PC alırken amazon.de'den 6400 civarına GTX 1070'li PC alınıyor.

@Manyyak rehber gibi yazmışsın iletileri çok kaliteli olmuş gerçekten.
4000 TL civarına amazondan GTX 1060 (Eğer GTX 1050 > GTX 965 ise GTX 1050 de kabulüm) bulunan bir laptop bulabilirmiyiz ? Ben bulamadım bir türlü.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı