7000TL Monitör Dahil Sistem Toplama

Monitör olarak tavsiye verelim hocam arkadaşa. Yardımcı olalım. Baktığım kadarıyla en uygun monitör şuan için bu idi.
OC yapılacaksa yetmez hocam. 750W üzeri gerek sağlam bir OC performansı için. R7 serisi için de yeterli bu PSU. Ama OC için R5 1600'e de sıkıntı çıkartır bir yerden sonra.

4K bence de iyi olur ve alması daha uzun vadelidir özellikle attığın IPS bir monitör daha da iyi bir görüntü sunar ancak bu ayrıca bir tercih meselesidir. 4K'da GTX 1080 ile ağır oyunların hepsinde ayar kısmak zorunda kalacak kıssa da 60fps altında oynayacak zaman zaman. Kendi kartımı daha 4K'da test etmedim ama tahmin ediyorum GTA 5'de falan çimlerde çok yamulur. Bir çok insan bu tarz bir oyunculuğu istemiyor. Optimum bir çözüm 2K 165 HZ Gsync falan bakması ancak fiyatları çok pahalı. Burada alacak arkadaşın sorması gereken şu +100 fps oyunculuğu mu istiyorsun yoksa çözünürlük çok daha önemli mi? Şayet 1080p alırsa ileride o monitörü de başka bir kart alırken değiştirmesi gerekecek 4K'da muhtemelen gerekmez işin bu tarafını da başta belirtmiştim. Biraz bütçe ve beklenti meselesi tekrar alırım derse 1080p 144hz alabilir.

Son düzenleme:
Ben de 4K'dan yanayım hocam. Sonuçta sadece oyunları düşünmemek gerekiyor. Normal kullanım da olacak fazlası ile. 1080p ile 4K arasındaki fark fazlasıyla fark edilir düzeyde. Ve 4K'da görüntü gerçekten şahane oluyor.
Karar ise tabiki arkadaşa kalmış. :)

Monitör'e 2500-3000 ₺ ayıramıyorsanız, ekran kartına da 2500-3000 ₺ vermenin manası yok aslında. Ne kadar ekmek o kadar köfte prensibince hayat böyle işliyor.

IMG_1252.JPG
burası 5600 tutuyor. Monitör'e karışmam. :)
Bu arada bu sistemi Sinerji'den topladım.

Ekran kartını Gigabyte GTX 1070 windforce 8GB yaparsanız tutar 5084 ₺ oluyor. Böyle yaparak daha iyi bir monitör alabilirsiniz. Ben böyle yapardım mesela.

Burada GTX 1070 için de, GTX 1080 için de 2K, G-Sync ve mümkünse 144 HZ bir monitör almak daha doğru olur. AAA oyunları 4K oynamak için GTX 1080 de yetmiyor zaten. Onun için 1080 Ti almak gerekir.

Monitör'e 2500-3000 ₺ ayıramıyorsanız, ekran kartına da 2500-3000 ₺ vermenin manası yok aslında. Ne kadar ekmek o kadar köfte prensibince hayat böyle işliyor.

Eki Görüntüle 238081 burası 5600 tutuyor. Monitör'e karışmam. :)
Bu arada bu sistemi Sinerji'den topladım.

Ekran kartını Gigabyte GTX 1070 windforce 8GB yaparsanız tutar 5084 ₺ oluyor. Böyle yaparak daha iyi bir monitör alabilirsiniz. Ben böyle yapardım mesela.

Burada GTX 1070 için de, GTX 1080 için de 2K, G-Sync ve mümkünse 144 HZ bir monitör almak daha doğru olur. AAA oyunları 4K oynamak için GTX 1080 de yetmiyor zaten. Onun için 1080 Ti almak gerekir.
4K'da 60Hz besleyemiyorsa 2K'da da 144Hz besleyemez. O zaman ne esprisi kaldı 144Hz monitör almanın? 2K AAA oyunlarında 90FPS'i bile geçemez.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı