7200 RPM HDD oyunlarda sorun çıkartır mı?

Sağlam bir 7200 ise sorun olmaz. GTA 5 de HDD yüzünden 1 kez bile olsun ne takılma ne de geç yükleme sorunu yaşadım. Öyle bir oyun ki 1 kez bile yaşamadım. Sadece eski bilgisayarda 4 GB RAM vardı o zamanlar oluyordu sadece. O sorunun HDD ile alakası olduğunu düşünmüyorum en azından disk sağlam ise.
Bu daha farklı bir şey gibi görünüyor. Kaplama problemi genelde 1-2 tık ileride olur. Burada ileridekiler yüklenmişken kişinin bulunduğu iptal oluyor.
İsterseniz araştırıp bakabilirsiniz çoğu kimse HDD'den SSD'ye geçiş yaparak bu sorunu çözdü. Fakat sorunun aslı Control Flow Guard'ın iptal edilmesiyle de çözülebilirdi belki, belki...

İsterseniz araştırıp bakabilirsiniz çoğu kimse HDD'den SSD'ye geçiş yaparak bu sorunu çözdü. Fakat sorunun aslı Control Flow Guard'ın iptal edilmesiyle de çözülebilirdi belki, belki...

Kullanılan disk dediğim gibi sağlam değildir. 2 sene olacak aldığım HDD hala bu oyunda döktürüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı