7200 TL R5 1600 ve GTX 1070 Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Türkiye sayfasındaki ürünleri gönderiyor. Normal kargoyla 3-5 gün, hızlı kargoyla 2-3 gün sürüyor. Ama hızlı kargonun farkı 8 lira hatta bazen daha ucuz oluyor.
@SideWinder araştırdım hocam, olmuyor. Olursa açarım MSAA veya DSR.

Türkiye sayfasındaki ürünleri gönderiyor. Normal kargoyla 3-5 gün, hızlı kargoyla 2-3 gün sürüyor. Ama hızlı kargonun farkı 8 lira hatta bazen daha ucuz oluyor.
@SideWinder araştırdım hocam, olmuyor. Olursa açarım MSAA veya DSR.
3 gün mü? Aras kargoyla ilçeden ilçeye kargo 4 gün sürdü. :cry:

Donanım seçimleri gayet iyi. Tabi sıkı bir araştırma ile daha iyi fiyat performans ürünleri denk getirebilirsiniz bu konuda asla acele etmeyin.
(y)

TLC ve MLC NAND bellekleri arasında devasa bir fark olduğunu söyleyebilirim.
Neye göre?

850 EVO'da Samsung'un TLC 3D-VNAND bellekleri kullanılmış.
Evet, 40nm bellekler var.

Bellek kontrolcüsü olarak yine Samsung'un 3 çekirdekli MGX performans odaklı kontrolcüsü var.
Onun bir çekirdeği yatıyor ya da başka bir işe ayrıldı diye biliyorum, ama emin değilim, nedir aslı?

WD Blue rezil bir SSD. Düz TLC NAND bellekler var.
Evet 15nm bellekler var.

Bütçen varsa 960 EVO modelini tercih et. 3. nesil 48 katmanlı MLC 3D V-NAND bellekli bir SSD'ye sahip olmak çok büyük bir ayrıcalık. NVMe arabirimini kullanan SSD'lere alıştığın zaman SATA arabirimini kullanan SSD'ler artık sana harddisk gibi gelecektir.
Cidden o kadar fark hissediliyor mu? Sonuçta SATA SSD'lerin erişim süresi 0.1-1ms civarında, yani HDD'lere göre uçuk kaçık bir fark var. O yüzden HDD'ler SATA SSD'lerden sonra berbat hissettiriyor. Fakat M.2 SSD'ler günlük kullanımda bahsettiğin kadar fark hissettiriyorsa; dizüstü bilgisayarım için hemen 960 Evo alabilirim!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı