720P'den 1080P'ye geçişin FPS'e etkisi ne olur?

The Conqueror

Hectopat
Merhaba arkadaşlar.
LoL'de Ultra ayarlarda test sonucu ortalama 130 FPS, Valorant'ta minimum ayarlarda test sonucu ortalama 80 FPS 720P 60 Hz ekran kullanılırken yapıldı. 1080P 144Hz ekrana geçersem FPS düşüşü ne kadar olur tahminen? Gündelik işlerim için kaliteli büyük bir ekran almak istiyorum AOC 24G2U gibi. Ama oyun da oynuyorum aynı zamanda oyun oynamama engel olur mu? Sizce geçmeli miyim? Yorumlarınızı bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar.
LoL'de Ultra ayarlarda test sonucu ortalama 130 FPS, Valorant'ta minimum ayarlarda test sonucu ortalama 80 FPS 720P 60 Hz ekran kullanılırken yapıldı. 1080P 144Hz ekrana geçersem FPS düşüşü ne kadar olur tahminen? Gündelik işlerim için kaliteli büyük bir ekran almak istiyorum AOC 24G2U gibi. Ama oyun da oynuyorum aynı zamanda oyun oynamama engel olur mu? Sizce geçmeli miyim? Yorumlarınızı bekliyorum.

Max 20-30.

Kucuk ekranin varsa benim gibi (15.6 inc) en guzeli 1366x768 cozunurluge alip butun grafikleri sona cekmek. Burnunu ekrana degdirip bakmadigin surece 1080P ile ayni kaliteyi daha yuksek performans ile alirsin. Buyuk ekranin varsa FPS duser tabii ama cok fazla olmaz belki.

FPS'yi sistemin etkiler. İşlemcin güçsüz ekran kartın güçlü ise çözünürlük arttırmak FPS yükseltir. İşlemcin güçlü ekran kartın güçsüzse FPS düşer.
Oyundan oyuna dahi farklılık gösterecektir.
İşlemci bazlı oyunlarda (genelde Online oynanan rekabetçi oyunlar) çözünürlüğün yüksek, grafik ayarlarının düşük olması tavsiye edilir. Sisteminizi en ince ayrıntısına kadar yazın. Ona göre hesap kitap yapalım. 144Hz'e geçmek 150FPS üstü almadıktan sonra anlamlı olmayacaktır.

Geri
Yukarı