İşlemcinin FPS'e etkisi ne kadar?

Yasarefe

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartım RX550 işlemcim bu kartı %100 oranında çalıştırıyor Valorant'a 100-150 FPS arası alıyorum. İşlemciyi yükseltsem FPS'te bir değişiklik olur mu yoksa yine aynı seyir eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Valorant işlemci kullanıyor diye biliyorum. FPS'e etki eder.

Moderasyon notu: GPU kullanımı %100'e ulaşmışsa CPU istediği kadar güçlensin, ekran kartı %150 kullanılmayacağı için performans artmaz.

Yanlış bilgi
Çok farkı olur Valorant işlemci odaklı bir oyun.

Moderasyon notu: GPU kullanımı %100'e ulaşmışsa CPU istediği kadar güçlensin, ekran kartı %150 kullanılmayacağı için performans artmaz.

Ekran kartı, işlemciden gelen sinyalleri görüntüye çevirir. Dolayısıyla işlemcinin güçlenmesi demek, oyun deneyiminin artması demektir.

Oyuna göre değişir Valorant CS:GO gibi rekabetçi oyunlar 1.planda işlemciyi 2.planda ekran kartını tutarlar. Yani işlemcin ne bilmiyoruz yazarsan iyi olur ama yükseltirsen FPS artışı olur tabii.

Yanlış bilgi
Dediğin oyun için işlemci yükseltmesi FPS'i ciddi oranda yükseltir fakat her oyun için bu artışı bekleme.

Valorant işlemci kullanıyor diye biliyorum. FPS'e etki eder.

Çok farkı olur Valorant işlemci odaklı bir oyun.

%100 ekran kartı kullanımında FPS nereden çıkacak? Foruma bak ilk mesaj direkt yanlış bilgi.

Oyuna göre değişir Valorant CS:GO gibi rekabetçi oyunlar 1.planda işlemciyi 2.planda ekran kartını tutarlar. Yani işlemcin ne bilmiyoruz yazarsan iyi olur ama yükseltirsen FPS artışı olur tabii.

İşlemcim Intel Xeon E1280 Intel i5 10400F ye yükselteceğim ama ekran kartı %100 kullanımda olduğu için FPS nasıl artacak ek bir performans sergilemek diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı