73K sıralama ile bilgisayar mühendisliği okunur mu?

558760

Centipat
Bu sene sayısal alanda 73k sıralamam geldi. Okul birincisiyim. Gazi, Bursa Uludağ, Bursa Teknik, Kocaeli gibi üniversitelere birincilik kontenjanı ile girme şansım var. Sizce bu üniversitelerde bilgisayar mühendisliği okunur mu? İllaki ilk 20k sıralamadaki üniversitelerde mi okumak gerekiyor?

Hayır alakası yok bilgisayar mühendisliği için başarı sıralaması olayı var en az 300.000 yapman gerek ama zaten sen 73.000 yapmışsın yüksek ihtimal istediğin yerler gelir.
dostum ne diyon ya 300k yaptığın üniversiteden ne olur allah aşkına

knk ben 37 k yaptım ben de bilgisayar istiyodum ama bana sorarsan itü odtü gibi köklü üniversitelere gitmedikten sonra pc mühendisliği okumanın bi anlamı yok kendini çok iyi geliştirmen lazım ki işsiz kalmayasın, iyi ünilerde zaten direk firmalar seni havada kapıyo okunmaz bence

Dostum ne diyorsun ya 300k yaptığın üniversiteden ne olur Allah aşkına.

Kanka ben 37 k yaptım ben de bilgisayar istiyordum ama bana sorarsan İTÜ ODTÜ gibi köklü üniversitelere gitmedikten sonra PC mühendisliği okumanın bir anlamı yok kendini çok iyi geliştirmen lazım ki işsiz kalmayasın, iyi ünilerde zaten direk firmalar seni havada kapıyor okunmaz bence.

Şöyle bir sıkıntı var İTÜ ye ODTÜ'ye gitsen bile kendini geliştirmek zorundasın eğer gelişime açık değilsen istersen en kral üniversiteye git yine bir cacık olmaz ben başarı sıralaması dedim yani bu bölümü tercih etmek için en az yapılması gereken sıra bu ben adama 300kdaki üniversiteye git demedim sıralamana göre gidebilirsin dedim şartı karşılıyor yani tavsiyem birazcık daha dikkatli okuman 😇

dostum ne diyon ya 300k yaptığın üniversiteden ne olur allah aşkına

knk ben 37 k yaptım ben de bilgisayar istiyodum ama bana sorarsan itü odtü gibi köklü üniversitelere gitmedikten sonra pc mühendisliği okumanın bi anlamı yok kendini çok iyi geliştirmen lazım ki işsiz kalmayasın, iyi ünilerde zaten direk firmalar seni havada kapıyo okunmaz bence
O kadar da değil. Tamam akademik kadrosu olmayan veya eksik olan okullardan bir şey olmaz ama 37k gibi bir sıralama da gayet iyi. Hangi firma direk havada kapıyor? Kendini geliştirmeyene niye iş veresin ki? Ya siz iş konusunda yeterince bilgi sahibi değilsiniz ya da işe bakış açınız yanlış. Sadece yazılım öğrenmiyor bu meslek. Öyle olsa idi yazılım mühendisi olurdu.
Konu sahibinin sorusuna gelecek olursak 73k ile vakıf şansımız yoksa İngilizce'yi kendim hallederim ve çok da staj peşinde koşmaz iseniz gidilebilir.

Yazılım sektöründe çalışmak için üniversite okumanıza bile gerek yok aslında. Ama üniversite okumak avantaj sağlar. Yeni insanlar tanır, networkünüzü genişletirsiniz. Üniversitenin imkanlarından yararlanırsınız. Yaptığınız sıralama ile bilgisayar mühendisliği de gayet okunulabilir. Ama eğer ben seneye çalışır daha iyisini yapar İTÜ'de, ODTÜ'de okurum derseniz orası tamamen size kalmış.

Geri
Yukarı