75 Hz 1 ms monitör iş görür mü?

Sen ne anlatıyorsun ya? HD5000 serisinden bahsetmiyoruz burada.

Çıldıracağım neden farklı bir açıdan bakmayı denemiyorsunuz 6700XT ekran kartı ile 75 FPS alabilirseniz sizin için o monitör yeterli olacaktır diyorum neden forum bunca şeyle dolu. Akıllı insanla...

Çıldıracağım neden farklı bir açıdan bakmayı denemiyorsunuz 6700XT ekran kartı ile 75 FPS alabilirseniz sizin için o monitör yeterli olacaktır diyorum neden forum bunca şeyle dolu. Akıllı insanla...
Bence farklı açıdan bakması gereken sensin dostum, çünkü RX 6700XT ile 75 FPS alınacağı evrensel bir gerçek. Burada yapmamız gereken açımızı genişletmek. Yani neden 75 FPS limitin olduğu yerde bir ekran kartına 12.000TL harcayayım ki? Aynısını GTX 970 ile de yapabilirim, hatta bizzat GTX 760 kullanıyorum ben CSGO'da 100 FPS üzeri alıyorum LG 75hz 1080p bir monitör kullanıyorum. Aynı zamanda Valorant için de aynı şey geçerli 130 FPS üzeri bir değer alıyorum. 75hz monitörüm olduğu için zaten görebildiğim reel değer 75 FPS. Şimdi sistemime RTX 3080Ti de taksam GTX 670 de taksam alacağım reel FPS CSGO ve Valorant gibi oyunlarda 75 FPS. Ben de diyorum ki eğer halihazırda elinde RX 6700XT varsa boşu boşuna CSGO oynamak için 75hz 1080p bir monitör alınmamalı, bu mantıklı değil. Aynısını 1500-2000 liralık bir ekran kartı ile de yapabilirsin. Benim şahsi düşüncem RX 6700XT ekran kartı olan birinin 144hz 2K bir monitör alması yönünde aksi takdirde ekran kartına harcanan para tamamen israf. Maalesef oyuncu topluluğunda bu bilinç pek yaygın değil bu yüzden kulağa farklı gelmesi normal. (Örn. Casper Excalibur E27QHD-G 144hz 2K monitör N11'de 4184 TL + GIGABYTE RTX 2060 6GB itopya'da 5999 TL = 10183 TL. Bu da demektir ki 12.000+ TL fazla para harcayıp 75 FPS almaktan daha iyi yollar var.

Hocam zaten 75 FPS kadar az bir FPS alması mümkün değil dedim ve evet aslında alabilir ama şakaydı yani neden bu kadar takıldınız ki?
Arkadaş burda ironi yapmış. Zaten o ekran kartı takılıyken 75 fps almanız mümkün değil diye, evet doğru yani herşey ultrada olsa en az 300 fps üstü alır. Neden buna bu kadar takıldınız veya okuduğunuzu falanmı anlayamıyorsunuz bilmiyorum. Techopat'de böyle bir kitle var cidden anlaşmak veya birşey anlatmak çok zor.

Arkadaş burda ironi yapmış. Zaten o ekran kartı takılıyken 75 fps almanız mümkün değil diye, evet doğru yani herşey ultrada olsa en az 300 fps üstü alır. Neden buna bu kadar takıldınız veya okuduğunuzu falanmı anlayamıyorsunuz bilmiyorum. Techopat'de böyle bir kitle var cidden anlaşmak veya birşey anlatmak çok zor.
İşte çıldırıyorum hocam.

Geri
Yukarı