75 Hz 1 ms monitör önerisi

Bütçe
1000
Öyle bir şey yok aratmaz dostum rahat ol. Asıl olay IPS panel olması renkler daha canlı ve güzel. Sana attığım modelde çerçeve yok gibi bir şey ben o tarz modelleri seviyorum.

Hocam bütçen var mıdır yok mudur bilmiyorum ama eğer yeni bir şey alacaksan ve o monitörse bence alabileceğin ürünün bir tık daha iyisini al. Çünkü genelde monitör dediğimiz şey öyle her zaman değiştirmek istediğimiz bir şey değil. Aldığın zaman da bozulmadığı sürece en az 7-8 sene kullanırsın. 75 Hz monitör, 60 Hz'ye göre iyi ama 144'e nazaran iyi değil. Almışken en az 144 Hz olanı almanı tavsiye ederim. Belki şu an için bütçen uygun değildir ama şimdi almayıp ileri ki zamanlarda biraz daha iyisini alma şansın var. Bu şansını böyle değerlendirmeni tavsiye ederim.

Ms değerini düşük tutmaktansa, hertz değerini yüksek tutmak daha öncelikli olmalı. Bin lira bütçe ile 144hz monitörün sıfırı zor ama sıkıntı çıkarmayacak ikinci el bulabilirsiniz diye düşünüyorum. İkinci el pazarına yönelmenizi tavsiye ederim. Oynadığınız oyunlar competitive oyunlarsa faydasını çok görürsünüz. Çünkü sisteminiz 100 fps üstünde oynatacaktır, ama en fazla 75 alacaksınız demek oluyor bu. Normalde söylenen bütçenin dışında tavsiye vermekten nefret ederim ama ikinci el istemiyorum derseniz bence 1000 tl 75 hz monitöre vereceğinize biraz daha erteleyip 144 hz sıfır alın. Değmez çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı