75 Hz FreeSync vs 144 Hz

Direkt Amazon'dan satın alır gibi yapıyorum, ödeme sayfasına gelince gördüğüm fiyatı söylüyorum. Yanlış hesap yapıyorsunuz belli ki.

Düzenleme: Satın alırken bana 51 dolar kargo ücreti çıkarıyor standart gönderim ile. Aradaki farkın kaynağı bu olsa gerek.
Düzenleme2: Yok öyle değilmiş, 51 dolar kargo ve 47 dolar vergisi var. Yine 98 oluyor. O zaman başa döndük, yanlış hesap yapıyorsunuz. Amazon'un fiyat politikası farklı herhalde.

Vergiyi dahil ettiğim için 350 dolar çıkıyor. Eğer vergi dahil olmayıp 920 liraysa benim için daha iyi. :)

Benim hesapta mı yanlışlık var?
210/100=2,1
2,1*20=42
210+42=$252
252+98=$350
$350=1043 lira.
@Yusuf Ensar Ertan
Vergi de var. 100 doları geçince vergi ödemek zorundayız.
Şefim o hesaplamadan pek bir şey anlayamadım doğrusu.

Vergiyi dahil ettiğim için 350 dolar çıkıyor. Eğer vergi dahil olmayıp 920 liraysa benim için daha iyi. :)
Amazonda satın alırken altta bir bölme var. Orada kargo ücretin ve vergi dahil gösteriyor.

Yurt dışından 1050 liraya bu monitörü alabilirsiniz (kargo ve %20 vergi dahil). Bu monitörle beraber ileride RX 460 alacağım.

Bunu 850 TL ye satan ve sürekli getiren alışveriş yaptığım bir satıcı var. Sipariş verdim pazartesi gönderecek inşallah :D

Amazon'da fiyatı 950 civarı...

Yeni konu kalabalığı olmasın diye burdan sorayım dedim. Sistemim İ5 3570K,Z77M-D3H anakartım,CL9 DDR3 1600 MHZ 2*4 GB RAM,RX 480 8GB ekran kartım var. Bu sistem 1MS 144HZ FREESYNC teknolojisini kaldırır mı?

O parayı buna vereceğine bu monitörü son teknoloji ve curved.

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-24-lc24fg70fqmxuf-1-ms-freesync-gaming-curved-monitor.html

Bu sorunun tek bir cevabı yok. Önce kendinize şunları sorun:
  1. Oynadığım oyunlarda 144 FPS'e ulaşabiliyor muyum?
  2. CS:GO, LoL, DotA gibi rekabetçi oyunlar oynuyor muyum?
Bu soruların cevapları "Evet" ise 144 Hz monitör alın. "Hayır" ise 75 Hz FreeSync monitör alın. 144 Hz aldığınızda motion blur (bulanıklaşma) azalır, net görüntü alırsınız. Herhangi bir Sync teknolojisi kullandığınızda ise daha yumuşak, akışkan görüntü elde edersiniz. Önceliklerinize göre tercih yapın.

144 Hz ile oyunlardaki FPS alamaycağız belki ama normal kullanımda monitör devamlı 144 Hz vermez mi? Film izlerken felan gözü yormamak adına.

Son düzenleyen: Moderatör:
144 hz ile oyunlardaki fps alamaycağız belki ama normal kullanımda monitör devamlı 144 hz vermezmi film izlerken felan gözü yormamak adına
Videonun formatına göre bu değişir. Video 120 hertz ise saniyede 120 kare görebilirsiniz bu da aşırı akıcı bir seyir keyfi sunar. Ancak Hollywood filmleri genellikle 24 kare oluyor bu da 144 hertz monitörü film için almanızı anlamsız kılıyor. Zaten amacınız film izlemekse IPS monitörlere bakmanız gerekir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı