75 Hz vs. 144 Hz

Anladım 75 Hz kötü mü peki oyunlarda eğer kötü ise 144'e dönebilirim ama 75 Hz'de iş yapıyorsa sıkıntı yok şu anlık.
60 ve 75 Hz farkını da sormuştum büyük bir fark var mı aralarında?
Hiç 144hz kullanmadım. Şu anda da 60hz kullanıyorum fakat yakında yeni bir sistemle beraber 144hz'e geçmeyi düşünüyorum.

Bu monitöre 1143 lira vermek yerine 144 hz. almak daha mantıklı elbette. Kaldı ki bugün 1080p bile rafa kalkmaya başladı 2K için 50-100 FPS alınıyor ama 2K görüntü almasanız bile yeni toplayacağınız sistemde +75 FPS alacağınız kesin ama bu monitörle kullanırsanız zaten 75 üzerini göremeyeceksiniz.
1080P o kadar erken ölmez. Rahat bir 6-7 yılı var en kötü ihtimalle. O da en kötü ihtimalle. Uzun süreler kalacak diye düşünüyorum.

60Hz ile 75 Hz arasında fark var. 1 ay boyunca dayımın 75 Hz monitörünü kullandım kendi bilgisayarıma dönünce ekran kasar gibi geliyordu. 144Hz'yi sen düşün.

60 ve 75 arasında kayda değer bir fark yok. 144 Hz ve 240 Hz özellikle FPS oyunları oynuyorsanız fark yaratıyor. Ben de 75 Hz kullanıyorum, imkanım olduğu zaman yükselteceğim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

60 ve 75 arasında kayda değer bir fark yok. 144 Hz ve 240 Hz özellikle FPS oyunları oynuyorsanız fark yaratıyor. Ben de 75 Hz kullanıyorum, imkanım olduğu zaman yükselteceğim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki bu Hz sadece FPS yani CS Valorant gibi oyunlarda mı önemli yoksa bütün oyunlar için geçerli mi mesela GTA 5 BF 1 strateji oyunları falan böyle yüksek refleks hareket gerektirmeyecek oyunlar için de mi 144 iyi olur yoksa 60'da 144'de aynı mı kalır?

Yani dediğim gibi 7 24 CS Valorant oynayan biri değilim genellikle video izlerim 2 3 saat oyun oynarım en fazla yarım saat de CS'de falan takılırım yani az oynayan biriyim ama az oynamama rağmen illa da 144 olsun diyosanız anlarım.

Genellikle GTA 5 HOI 4 EU 4 Wot gibi oyunlar oynarım bunlarda Hz fark etmiyor ise gerek yok şimdilik.

Son düzenleme:
1080P o kadar erken ölmez. Rahat bir 6-7 yılı var en kötü ihtimalle. O da en kötü ihtimalle. Uzun süreler kalacak diye düşünüyorum.
Tabi ki kalacak özellikle biz düşük ve orta gelir grubunun alt tabanı için. Sonuçta 75 Hz. monitörlerimizi bile yeni yeni güncelleyebiliyoruz. Ama yeni sistem toplayacağını belirttiği için 2K'dan örnek verdim zira şuan toplasa herhalde 1080p üzerinden konuşurduk önümüzdeki 5-10 yıl kullanacağı. (Her şey duygusal yani. :) )

Geri
Yukarı