75 Hz vs. 144 Hz

Çok yüksek bütçeli bir sistem toplamayacaksanız, CS:GO tarzı rekabetçi oyunları çok oynamayacaksanız, güncel AAA oyunlar oynayacaksanız bence uygun fiyatlı 144Hz monitörler yerine güzel renkler veren 75Hz monitörler alınabilir. Şu an VA panelli kavisli 144Hz monitör kullanıyorum ve keşke düz 75Hz IPS bir monitör alsaydım diyorum. Çoğu güncel AAA yapımda 100 FPS'yi zaten göremiyorum.

Yok bütçem az zaten 3 4 k lık en fazla 100 150 arası FPS veren sistem toplayabilirim bu da sadece CS:GO Valorant için geçerli zaten diğer oyunlarda 100 FPS'yi zor görürsün.
Benim elimde ki monitörde IPS panel zaten memnunum tek aklıma takılan acaba 144 mü olsaydı

Teşekkürler hepinize.

Yok bütçem az zaten 3 4 k lık en fazla 100 150 arası FPS veren sistem toplayabilirim bu da sadece CS:GO Valorant için geçerli zaten diğer oyunlarda 100 FPS'yi zor görürsün.
Benim elimde ki monitörde IPS panel zaten memnunum tek aklıma takılan acaba 144 mü olsaydı

Teşekkürler hepinize.
İmkanınız varsa bir yerde 75 ve 144hz monitörleri test edip kararı siz vermelisiniz. Eğer 144hz monitör almaya karar verirseniz ve bütçeniz de kısıtlıysa bence tn veya va panelli curved monitörler yerine düz ama ips panel monitörleri tercih edin. Fiyatları hemen hemen aynıdır.

Çok yüksek bütçeli bir sistem toplamayacaksanız, CS:GO tarzı rekabetçi oyunları çok oynamayacaksanız, güncel AAA oyunlar oynayacaksanız bence uygun fiyatlı 144Hz monitörler yerine güzel renkler veren 75Hz monitörler alınabilir. Şu an VA panelli kavisli 144Hz monitör kullanıyorum ve keşke düz 75Hz IPS bir monitör alsaydım diyorum. Çoğu güncel AAA yapımda 100 FPS'yi zaten göremiyorum.

Maalesef 144Hz diye atlamıştım monitöre. VA panel olmasına rağmen renklerin beni bu kadar hayal kırıklığına uğratacağını düşünmemiştim. Sizin için renk çok da önemli değilse gönül rahatlığıyla uygun fiyatlı 144Hz monitör alabilirsiniz.

144 Hz ile 240 Hz arasında fazla fark yok; bu yüzden 144Hz monitörler hala ucuzlamıyor. Senin soruna gelelim. Her oyunda farklı hissettirir 144Hz; GTA V'te girseniz, Valorant'ta girseniz, masaüstünde de gezseniz çok fark ettirir. 75 Hz ile 60 Hz arasında pek fark yoktur; bence iade edip bir şekilde 144Hz almaya çalışın. 144Hz çok iyi bir teknoloji, ben kendi 144Hz monitörümden başka bir monitör kullanamıyorum bile. Bu arada 144Hz'den 240Hz'e geçilmez bu sıralar, aşırı pahalı ve farkı pek göremedim şahsen. İleride 240Hz ucuzlayınca tabii ki 144Hz yerine tercih edilebilir.

Biraz inceledim sanırım 144'e yöneleceğim ama bana en fazla 1200 TL'ye 1 5 ms arası VA veya IPS panel 144 hz monitör önerebilir misiniz ekran boyutu da en az 24 inç olsun.

Biraz inceledim sanırım 144'e yöneleceğim ama bana en fazla 1200 TL'ye 1 5 ms arası VA veya IPS panel 144 hz monitör önerebilir misiniz ekran boyutu da en az 24 inç olsun.
O fiyatlara ips 144hz bulabileceğini sanmıyorum. Genelde en az 1500den başlıyor gib ama bir bakın araştırın, değişmiş olabilir fiyatlar. Kullanıcı yorumları çok önemli mutlaka okuyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı