75 Hz ile 144 Hz arasındaki fark?

CS:GO'da 75 Hz monitör kullanıyorum. 144 Hz'e geçsem adam vurma açısından bir değişiklik olur mu?

Hayır öyle pek düşündüğünüz gibi olmaz. Şöyle söyleyeyim 23 adam vuruyorsanız 25 adam vuracaksınız hatta belki hiç bile etkilemez. Ama oyun deneyiminizi aşırı etkiler oyundan daha çok zevk alırsınız oyun size daha akıcı gelir. Tuhaf bir şey söyleyeyim size. İlk 144Hz'ye geçtiğinizde belki fazla adam vurursunuz çünkü oyun çok akıcı gelecektir size fakat sonradan aynı adamı vurucaksınız. İnsanlar biraz abartıyor hani 144 Hz olsun çok iyi vururum vs. şu an sana 75Hz'de akıcı geliyor ama 144 Hz'ye geçtikten sonra 100 FPS bile alsan sana donuyor gibi gelecektir.

Ben 60 dan 144 geçtim mag271cp var şuan bende o kadar dehşet bir fark varki 144 o kadar rahat geliyoki kullanmadan anlayamazsın kesinlikle imkanın varsa 144 al veya dene bir yerde şuan ben 60 alınca gözüm takılıyor gibi hissediyorum

Devasa bir akıcılık farkı olur.

Ama oyun performansı biraz size bağlı.

Mesela kapı boşluğundan geçen birini vuracaksınız, 75Hz'de o adamı 4 kare görüyorsanız 144Hz'de 7-8 kare o adamı göreceksiniz, haliyle avantaj sağlayacak.

Ama direkt vuruş sayınızı arttırmaz, bunu iyi değerlendirmelisiniz.
Sınavı kazanınca dershane ve test kitaplarının çok yardımcı olması ama yine de sizin başarınız olması gibi.
Olay sizde bitiyor yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı