144 Hz ile 165 Hz arasındaki fark hissedilir mi?

Açıkçası 2 ay 144 kullandım sonra 165Hz geçtim arkadaki farkı CSGO gibi bir oyunda hissedersiniz ama fark aşırı büyük değil.
Hocam hangi modeli kullanıyorsunuz şu an ? Önerir misiniz?

Onda da Ghosting var. Çoğu AOC monitörde var Ghosting.
Ayrıca Gölge Kontrolü ayarını 60 yaparsan Ghosting ortadan kalkar. Fakat ekranın görüntü kalitesi bayağı değişiyor, kontrast ve renkler acayip değişiyor. Şu anki monitörün ne bilmiyorum ama AOC'de böyle.

Hocam hangi modeli kullanıyorsunuz şu an ? Önerir misiniz?
Model bu öneririm CS:GO oynadığım için benim için Hz önemliydi ama onun dışında renk olarak bakarsak daha iyi alternatifler var.

CS:GO başta olmak üzere hem rekabet hem de hikayeli oyunlar oynuyorum. YouTube'da takılıyorum, film-dizi de izliyorum. Hisseder miyim farkı sizce? CS'de bir tık fark yaratır mı?

Fark yaratır ama aşırı fazla değil alabilirsin ikisini de ama diğer özelliklerini de karşılaştır.

Model bu öneririm CS:GO oynadığım için benim için Hz önemliydi ama onun dışında renk olarak bakarsak daha iyi alternatifler var.

Hocam yükseklik ayarı yok bunun o yüzden tercih etmedim.

Hissedilir fakat 165Hz almanıza gerek yok sağlam bir 144Hz alın 160-165 civarına overclocklayın. Zaten 75Hz, 265Hz gibi panellerin %90'ı overclocklanmış olarak satılıyor.

Ben şahsen 120hz ile 165 arasındaki farkı da hissedemedim ve ikisini de kullandım.Siz 144 veya 165 alın gerisini MS işi ili halledin.Emin olun hissetmezsiniz,o değerler monitörün çıkabildiği değerler.

Hocam 4-5 saat oyun oynadıktan sonra eliniz aşırı ısınmış. Dikkatiniz pür dikkat olmuş. KD 2 nin üstünde oynarken. 10Hz in farkını dahi hissedersin. Lakin diğer türlü çokta bu 144Hz bu 165Hz demezsin. Ama yinede fiyatlar uygunsa 165Hz mantıklı

Yeni konular

Geri
Yukarı